Свавілля в Держгеокадастрі!

Громадськість зіштовхнулася з колосальною некомпетентністю та свавіллям у Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області.

В середу, 26 серпня, відбулася повторна зустріч представників громадських організацій та членів родин учасників АТО з очільником держустанови Андрієм Кавецьким, про яку домовилися ще минулого тижня. Львів’яни висловили протест проти призначення Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру Романа Мигаля на посаду начальника відділу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Пустомитівському районі. Цього чиновника неодноразово підозрювали у непрозорих схемах розподілу земельних наділів. Минулого тижня, Кавецький стверджував, що нічого не знає про призначення Мигаля, проте на запит юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади» державний реєстратор відповів, що призначення відбулося ще 12 серпня. Як очільник Держгеокадастру у Львівській області міг не знати про призначення, яке сам же і підписував? Імовірно, високопосадовець просто замилює очі громадськості, як це вже заведено в нашій державі або є некомпетентним у своїх посадових обов’язках.

Іншим, не менш разючим фактом неналежної роботи Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, став розподіл земельних ділянок, начебто, учасникам Антитерористичної операції. Останнім часом на Львівщині було виділено 238 ділянок учасникам антитерористичної операції, це 45 га землі. Серед цих ділянок – 25 га є за межами населеного пункту Сороки Львівські. На зустрічі були присутні члени Спілки учасників АТО, які представляють інтереси майже 90% учасників бойових дій на Сході України з Львівщини і жоден з них не отримав землі біля цього населеного пункту. Цікаво, що 75% людей, які отримали землю біля Сорок Львівських, мають причетність до чиновників різного рівня. До прикладу, Зозуля Алла Юріївна, що є родичкою держслужбовця Мигаля, отримала земельну ділянку, призначену для АТО, що було з’ясовано в ході громадського розслідування. 

Один із представників «Правого сектору», які були агресивно налаштовані та вживали лайку, заявив, що питання прозорості призначення Романа Мигаля не стоїть на порядку денному даної робочої зустрічі саме в той момент, коли активіст ГО «Розвитку Громади» Андрій Болюбаш задав вказане запитання Андрію Кавецькому, очільнику Держгеокадастру у Львівській області. Невже «Правий сектор» виступає в якості адвоката таких чиновників, яким у поточному році Районна Адміністрація Пустомитівського району Львівської області висловила повну недовіру, голова ОДА, Синютка О. М. ініціював службову перевірку, порушені численні  кримінальні провадження по факту корупції, зловживанням службовим становищем та перевищенням службових повноважень. За таких обставин, приходимо до висновку, що «Правий сектор Захід» не покликаний очистити Головне управління Дергеокадастру у Львівській області від корупціонерів, а навпаки захищає останніх від реального очищення та громадського контролю. Таким чином агресивно налаштовані особи почали вносити деструктив у роботу та провокувати присутніх у залі з метою зірвання проведення  робочої зустрічі.

Цікаво, що за перебігом подій у Держгеокадастрі стежив начальник юридичного відділу установи, який у робочий час знаходився у стані алкогольного сп’яніння. Про ефективність роботи Управління після цього годі й говорити.

Розуміючи складність ситуації, Андрій Кавецький написав розписку, в якій зобов’язався ініціювати розслідування щодо зловживань під час виділення земельних ділянок у Львівській області учасникам АТО. Також у розписці Андрій Кавецький пообіцяв до 17:00 год. 28 серпня відправити звернення до свого керівництва про негайне звільнення із посади діючого заступника Пустомитівського районного відділу Держгеокадастру Романа Мигаля, а 4 вересня очільник Держгеокадастру у Львівській області  зобов’язався пройти перевірку на детекторі брехні. ГО «Розвиток Громади» зобов’язується опублікувати результати перевірки.