Активісти Львова зупинили представлення нового прокурора області

Сьогодні, 31 березня,  мало відбутись офіційне представлення прокурора Львівщини, проте громадськість міста не погодилась із процедурою призначення. Активісти закликають усіх, хто має факти «за» чи «проти» кандидата, прийти на громадські обговорення 5 квітня.

Громадські організації закликають усіх, хто має факти зловживань чи непрофесійності Віталія Мякішева, або ж навпаки, - позитивні відгуки про нього, прийти на громадські обговорення нового прокурора у вівторок, 5 квітня о 10:00 годині у приміщення Прокуратури Львівської області на пр. Шевченка, 17-19. Реєструватися охочі можуть за цим номером
+38 063 138 97 65 , +38 093 906 67 15  та за електронною адресою prokuraturaznarodom@gmail.com

Громадські організації  та учасники «Розвиток Громади», «Рабів до раю не пускають», «УСУ АТО», «Обласна спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих»,  «Маєш діяти»,  "Самооборона Львівського Євромайдану",  "ВКРМ",  "Патріот", «Правий сектор», СК «Легіон», "Воля і честь" та інші організації, заблокували залу, де мало відбутися представлення Віталія Мякішева. Активісти не погодились на призначення нового прокурора Львівщини без конкурсу та публічного обговорення.
  • Вчора ми дізналися, що хочуть призначити одіозного Мякішева. Це людина, яку Шокін призначив перед тим, як написати свою заяву на звільнення. Вимога львів'ян – не допустити сюди парашутистів. Вимога дуже чітка, прозора – призначити конкурс на цю посаду та запросити на проведення конкурсу журналістів та громадських активістів, – розповів лідер ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський.
Громадське обговорення нового прокурора області погодили провести у вівторок, 5 квітня. Про це активісти домовилися із заступником генпрокурора України Назаром Холодницьким, який приїхав представити Віталія Мякішева.

- Сьогодні ми зупинили представлення нового прокурора, якого призначили «по-тіньовому». Після публічних обговорень 5 квітня  і оприлюднення декларації, досвіду та іншої інформації про цю людину, громадськість Львівщини скаже своє слово щодо того, чи може цей прокурор працювати у нашій області,- заявив голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський.   


Додамо, що очільник ГУ Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія та перший заступник очільника ОДА Ростислав Замлинський закликали прокуратуру дослухатися до думки громадськості, аби уникнути провокацій та заворушень.

Учасники акції принесли з собою яйця та томатний сік, а також плакати з написами «Громадські організації проти парашутистів і сепаратистів». Окрім того, активісти вирішили спільними зусиллями «назбирати» гроші Віталію Мякішеву на зворотній квиток до Житомира.


Сам кандидат у актовій залі для представлення так і не з’явивися.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Віктор Шокін написав заяву на звільнення з посади 19 лютого. Однак перед звільненням генпрокурор ще поспішив призначити головним прокурором у Львівську область Віталія Мякішева. А вже 29 березня ВР України погодила звільнення з посади Віктора Шокіна. 

Питання, у яких областях ще відбулися схожі «тіньові» призначення та чому Віктор Шокін так поспішав із розстановкою в прокуратуру «своїх» кадрів, - залишається відкритим.

Довідка:

За інформацією, до цього призначення Віталій Мякішев був заступником прокурора Житомирської  області, 1977 року народження, старший радник юстиції, в органах прокуратури працює з  29.03.1999 р., на посаді заступника прокурора Житомирської області працює з 02.04.2015 р.