Що обіцяють мобілізованим і що вони отримують, – обговорили у студії ТРК «Львів»

Член громадської організації, правозахисник Юрій Татомир, голова Спілки учасників АТО Богдана Сірко, депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук та інші учасники у телепрограмі «На часі» проаналізували проблеми надання пільг  та обіцяного житла  військовослужбовцям.

Питання виділення коштів та надання пільг військовослужбовцям наразі є одним з найбільш резонансних у суспільстві. До висвітлення проблеми долучилися й львівські ЗМІ. У студії популярної суспільно-політичної телепрограми представники влади міста та громадські активісти розмовляли про привілеї для тих, хто кожен день ризикує своїм життям на Сході України.

«Хочу наголосити на такій тонкій ноті, зміни до законів діють, на жаль, тільки на папері.  Є 21 додатковий пункт, починаючи від банального безкоштовного медичного обслуговування. Проте по гляньте на військові госпіталі. Постраждалих забезпечує ліками не держава, а волонтери та сім’я», - сказав адвокат  Ю. Татомир.
 

Також у студії «На часі» детально обговорили проблеми надання землі для учасників АТО. Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п. 14 ст. 12) визначає, що учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних  ділянок  для  індивідуального  житлового   будівництва .Вже протягом 10 місяців учасники Антитерористичної операції та їхні сім'ї вимагають у Львівської міської ради прозорого вирішення питання про виділення ще двох земельних ділянок для будівництва багатоповерхівок по вулиці Підголоско у Львові. Голова спілки повідомила, що у відповідь на їхні багаторазові звернення до ЛМР вони отримували офіційні відмови, у яких зазначалася інформація про відсутність земельних ділянок, що могли би бути виділені для учасників АТО та їх сімей. Пізніше сім’ям учасників АТО таки зарезервували 2 ділянки по вулиці Підголоско, але коли і скільки військових зможуть заселитися в обіцяні квартири поки невідомо.

 «Нас влада обманула, не буде 400 квартир є 200 квартир для військовослужбовців. Ми пішли на поступки і нас знову обманули» , - розводила руками голова Спілки учасників АТО Богдана Сірків.

Насамкінець, громадські активісти дійшли до висновку, що разом вони будуть протидіяти тотальній корупції та бюрократії в органах влади й пообіцяли контролювати вирішення питання з надання земельних ділянок захисникам України.