Влада чи представники громадськості?

Нещодавно громадський медіа-ресурс Львова «Твоє місто» став ініціатором дискусійного клубу на тему «Відповідальність і пошук консенсусу між владою і громадою в місті. Приклад сесійної зали ЛМР», на який запросили секретаря та керівників фракцій Львівської міської ради, представників громадських організацій та силових структур.
 
Під час жвавої дискусії з’ясувалось, що депутати Львівської міської ради мають біду, вони не знають своїх функцій, вони вважають себе представниками громадськості, а міську раду – найбільшою дискусійною «площадкою» у Львові.
 
Дійсно, відповідно до закону, міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, заслуховує звіти постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та посадових осіб, яких вона призначає або затверджує.
 
Нам пощастило, депутати міської ради всіх фракцій відкрито йдуть на контакт з львів’янами та представниками громадських організацій, спілкуються та вислуховують позицію, однак…. Чи доносять вони думку громади до міської влади? Чи враховують цю думку при прийнятті рішень?
 
На позачерговому засіданні Львівської міської ради 19 січня, попри повну протиправність прийняття ухвали, напередодні голосування, до виступу записалось 11 депутатів, кожен з яких мав свої зауваження та пропозиції до тексту документу: щодо встановлення термінів функціонування тимчасових майданчиків, щодо чергового виділення коштів (97 млн.) ЛКП «Львівспецкомунтранс», щодо оголошення конкурсу на проект та вимоги обговорення цього питання з громадою.
 
На жаль, у міській раді відсутня практика вносити запропоновані депутатами правки в проекти ухвал – їх, міський голова навіть не пропонує ставити на голосування. Виступати на засіданні міської ради, як співати у лісі – ніхто не почує і не оцінить. У підсумку результат роботи депутатів дорівнює нулю.
 
Очевидно, для того,щоб стати нарешті владою, депутатам міської ради не достатньо бути делегованими представниками громади міста, потрібно ще знайти силу волі і вивчити Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». І лише тоді, рішення Львівської міської ради будуть виконуватись, пропозиції ставитись на голосування, а зауваження враховуватись.
 
Адже, депутати – це влада, яка має законотворчі та контролюючі функції на території своєї територіальної громади. А також обов’язок – дослухатися до громадськості та фахівців, щоб приймати рішення на користь територіальної громади, а не купки корумпованих чиновників міської ради, які мають свого поводиря.
 
А поки, наші депутати дотримуються
буддистської мудрості: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього».