Митна та прикордонна служби Львівщини прозвітували про свою роботу

Проте звіт служб викликав низку запитань у громадськості та ЗМІ.

Сьогодні, 6 серпня 2015 року, відбулась спільна прес-конференція в.о. начальника Львівської митниці ДФС Левка Прокіпчука та начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимира Плешка на тему: "Підсумки роботи митної та прикордонної служб за липень 2015 року".

Зокрема, йшлося про виконання завдань Президента України, озвучених під час координаційної наради силових структур у Львові 2 липня.  Володимир Плешка та Левко Прокіпчук в один голос заявили про успіхи у роботі служб, проте громадськість все ж таки стурбована питаннями щодо можливостей корупції як на митниці, так і в прикордонній службі. Зокрема активіст «Розвитку Громади» Юрій Татомир задав питання щодо ефективності протидії корупції у службах, на що високопосадовці доповіли шаблонно, не давши конкретної відповіді.

Очільник митної служби також розповів про запровадження експерименту у пункті пропуску "Шегині" щодо оформлення транспортних засобів на виїзд з України в одному приміщенні за принципом однієї зупинки з метою уникнення черг на кордоні. Крім того головний митник повідомив про інформаційні буклети щодо проїзду в інші пункти пропуску та можливості  розміщення  інформації про черги на стендах (моніторах) заправних станцій.

За словами керівника митниці, протягом липня було зафіксовано 253 справи про порушення митних правил на суму 6,85 млн грн. Щодо участі громадськості у протидії контрабанді на пропускних пунктах відповідь посадовців була непевною: вони не проти аби громадськість допомагала, проте на не самих пропускних пунктах, а лише за їх межами.

Ні для кого не є секретом, значне поширення корупції та контрабанди на кордонах Львівщини. Громадськість взяла собі за мету подолати їх та навести порядок на українській митниці. Адже чесна митниця – запорука заможної держави!