Круглий стіл: «Євроінтеграційні процеси в Україні: участь інститутів громадянського суспільства»

Наші активісти також дуже добре розуміють підкреслену ознаку демократичного суспільства як «something you to do», оскільки завжди дотримуються принципів активної громадянської позиції, верховенства права та високої культури.

Сьогоднійшній круглий стіл, організований громадськими лідерами України та Литви за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки був цікавий нашим активістам з точки зору привнесення і утвердження європейських цінностей після подій на Майдані.

Співзасновник та голова Центру громадянських ініціатив, експерт з питань діяльності органів публічної влади Віталій Загайний у своїй короткій доповіді визначив орієнтири Євромайдану як прояву нової якості інститутів громадянського суспільства України. Також у дискусії було підкреслено перехід кількості в якість, а саме залучення в громадську діяльність великої кількості нових, розумних людей.

Основною ж ідеєю був меседж про об’єднання громадських організацій, які часто справді щось роблять корисне, але здійснюють це розрізнено і тому малоефективно. А важливою є саме наближення таких ініціатив одна до одної і до спільних євроінтеграційних процесів.
 
«Цьогоріч відбувся стрибок у світогляді українських громадян», підкреслила Крістіна Вайчюнайте, Директор Центру студій Східної Європи, додавши, що всі процеси формування громадянського суспільства та нової європейської ментальності пішли у нас дуже далеко вперед завдяки саме зимовим подіям, що сколихнули світ.
 

Екстраполюючи почуте за Круглим столом, члени нашого «Розвитку громади» зауважили для себе ті моменти, з якими уже знайомі, а саме: відповідальність громадських лідерів, зокрема, і громадських організацій. загалом, перед суспільством; їхня політична незаангажованість і тверда позиція стосовно своїх європейських принципів та переконань. Наші активісти також дуже добре розуміють підкреслену ознаку демократичного суспільства як «something you to do», оскільки завжди дотримуються принципів активної громадянської позиції, верховенства права та високої культури.

У підсумку участі у цій дискусії у наших активістів виникли кілька нових цікавих ідей, які дадуть змогу не просто запрацювати соціальним ліфтам, які задіяні сьогодні в державі, як було зазначено. Постало велике запитання про відповідальність нових політиків перед суспільством, яке делегує їх від громадськості до влади, як носіїв європейських цінностей і прагнень громади. Вони мали б стати своєрідним містком між громадою та політикумом за активного контролю та підзвітності.

Ніка Нікалео,
письменниця, журналістка