Проект бюджету енергозбереження Львівщини під контролем наших активістів

Після довгоочікуваного прийняття бюджету України 2015 року стало актуальним питання затвердження місцевих бюджетів. Сьогодні, 14 січня, представники ГО «Розвиток Громади» спостерігали за дотриманням законності та прозорості процесу обговорення проекту обласного бюджету Львівської області на 2015 рік з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності та розвитку підприємництва.

З 12 січня 2015 р. у приміщенні Львівської ОДА проводиться ряд засідань членів комісії та начальників галузевих департаментів та управлінь обласної державної адміністрації. Окрім журналістів місцевих засобів масової інформації, на сьогоднішнє засідання розгляду проекту бюджету завітали представники громадської організації «Розвиток Громади».

Ми, громадська організація, як ніхто інший, розуміємо важливість ролі громадськості у формуванні публічної політики. Адже незбалансовані підходи влади до регіональних програм розвитку можуть призвести до перекосів у місцевих бюджетах, особливо зараз, в час економічної кризи в державі та проведення воєнних дій на Сході України.
 
«Верховна Рада в кінці 2014 року ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу», що іншими словами означає бюджетну децентралізацію. Уряд передає місцевим бюджетам 10% податку на прибуток підприємств, 100% державного мита, 100% плати за надання адміністративних послуг, 80% екологічного податку, акцизний податок, 25% плати за надра, податок на мито, єдиний податок.

Наше завдання проконтролювати чиновників, прослідкувати, щоб бюджетний процес був прозорим, соціально справедливим і, щоб в місцевому бюджеті були враховані інтереси громади», – зазначив активіст громадської організації Назар Сенів.
 

На сьогоднішньому засіданні в приміщенні ЛОДА було обговорено результати реалізованих у 2014 році проектів у сфері енергозбереження та дано оцінку їх ефективності. Голова бюджетної комісії Качмарик Я.Д. зазначив, що цьогоріч першочергово будуть передбачені видатки на програми постійного характеру і, що важливо, програма одноразової матеріальної допомоги залишиться на попередньому рівні.

Минулорічні результати у сфері енергозбереження, як було зазначено на попередньому обговоренні бюджету, є у прирості, а поставлені у 2014 році плани були перевиконані. Однак депутати зачепили питання знецінення гривні та збідніння на цьому фоні населення Львівщини. Адже бюджет попереднього року формувався відносно курсу долара на рівні 8,5 гривні, а в 2015 році – на рівні 23 гривень.

Важливо, що на 2015 рік пропонується збільшити фінансування сфери енергозбереження та закласти в бюджет 15 млн. гривень.
 
«Важливо, щоб депутати показали своє бачення щодо важливості розвитку та впровадження інвестиційних програм, особливо в районах області.

Впевнений, що ряд громадських організацій, яким небайдужий подальший розвиток Львівської області, активно включиться в процес формування нової економічної парадигми», – прокоментував експерт Андріан Фітьо.