На форумі громадянських ініціатив з`ясували основні завдання громадських організацій

Активісти ГО “Розвиток Громади” взяли участь у форумі громадянських ініціатив “Західна Україна після Майдану”: найважливіші тези, проблеми та висновки.

У конференц-зал Українського Католицького університету з`їхалися громадські активісти та волонтери західного регіону. Обговорювали питання об`єднання волонтерських рухів для допомоги війську, важелі для моніторингу влади, особливості роботи з переселенцями, а також актуальні питання щодо грядущих виборів.

Спікерами форуму були керівники міжнародного фонду “Відродження”, котрі задеклерували підтримку фонду ініціатив задля формування нового суспільства, опираючись на норми та правила світової демократії. Мирослав Маринович правозахисник, віце-ректор Українського Католицького Університету, у своєму виступі наголосив на важливість правого європейського підходу до вирішення будь-який конфліктних ситуацій. Він засудив так звані “люстраційні смітники”, адже вони є насильницьким та неправомірним засобом впливу.Не можна вдаватися до крайнощів, адже ми прагнемо показати себе як розвинене громадянське суспільство, в основі якого є верховенство права.

ГО “Розвиток Громади” підтримує позицію пана Мариновича. Організація зайняла принципову позицію не вдаватися до будь-яких провокацій та сприяти правовому вирішенню проблем, яке й має бути у цивілізованій країні, що стоїть на шляху входження в ЄС.

2 жовтня активісти ГО “Розвиток Громади” стали на захист порядку й недопустили силовий варіант перебігу провокаційного мітингу біля аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького.

В адміністративному приміщенні аеропорту проходили збори за участю керівництва, працівників та профспілок. На порядку денному було лише два питання: обрати нового голову профспілки та здійснити заміну керівників напрямків роботи підприємства. У цей час біля будівлі з`явилися смітники з написами: “Приберемо бруд смотрящих з Львівщини”, а також вантажний автомобіль з закликами до силового вирішення конфлікту.

Народний депутат Ігор Васюник прибув до приміщення львівського аеропорту з власними камерами. Нардеп намагався апелювати до Євромайдану та пам`яті Небесної сотні, закликав до насильницьких дій та порушення закону. Активісти зупинили провокацію нардепа.

ГО “Розвиток Громади”, як і інші ініціативні групи має на меті вирішувати будь-які конфлікти у межах правового поля та формувати громадянське суспільство нової європейської держави.