В окремих районах Донецької та Луганської областей буде запроваджено особливий порядок місцевого самоврядування

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1680-VII про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.
 
Документ визначає тимчасовий порядок організації та діяльності місцевого самоврядування. Такий особливий порядок на вказаних територіях вводиться тимчасово – на 3 роки з дня набрання чинності Законом – уточнив юрист ГО “Розвиток Громади” Юрій Татомир.
 

На які саме райони Донбасу поширюватиметься цей Закон – визначить своєю постановою Верховна Рада. Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених цим документом. Крім того, буде впроваджено особливий економічний режим здійснення господарської та інвестиційної діяльності.

Згідно із Законом держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності, а також покарання осіб – учасників подій у цих районах. Для охорони громадського порядку в населених пунктах окремих районів рішенням органів місцевого самоврядування створюються загони народної міліції.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.