Як відзначатимуть День соборності України 2015

Кабмін затвердив план заходів на цей рік.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. В цей день у столиці заплановано проведення урочистостей за участю керівництва держави, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народних депутатів, громадськості, духовенства, науковців. Схожі заходи проведуть і в інших областях, зокрема у Львові.
 

“Сьогодні, більш ніж після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Російські війська прагнуть окупувати українські землі, ми повинні, як ніколи, діяти злагоджено та згуртовано, щоб вигнати агресора з рідної землі. Україна – єдина!” – поділився правозахисник Юрій Татомир.


В цей день чиновники мають покласти квіти до пам’ятників діячам Української Народної Республіки і Західної-Української Народної Республіки. Протягом місяця у музеях відкриватимуться нові тематичні експозиції, пройдуть виставки архівних документів і фотоматеріалів, присвячених подіям і учасникам Української революції 1917 – 1921 років, історії УНР і ЗУНР. Також заплановано цикли тематичних теле- і радіопередач до 96-ої річниці проголошення Акта злуки.

Крім того, проводитимуться тематичні конференції, засідання за круглим столом, а також інформаційно-просвітницькі та навчально-виховні заходи. У рамках всеукраїнської культурно-мистецької акції «Єдина і неподільна Україна» в театрально-концертних закладах відбудуться тематичні вистави та концерти, інші культурно-мистецькі заходи.