У парламенті хочуть зобов’язати приватні ЗМІ безкоштовно розміщувати соціальну рекламу

Засоби масової інформації, незалежно від форми власності, зобов'язані розміщувати соціальну рекламу органів місцевого самоврядування та державних органів, громадських організацій безкоштовно в обсязі не менше 5% ефірного часу, друкованої площі, відведених для реклами.

Один із народних депутатів України виступив із такою пропозицією, зареєструвавши законопроект №3642 "Про внесення змін до Закону "Про рекламу" щодо врегулювання розміщення внутрішньої реклами на транспорті та соціальної реклами".

Адже Закон про рекламу, який діє сьогодні,  передбачає обов'язковість розміщувати соцрекламу лише для тих ЗМІ, які повністю або частково фінансують з державного або місцевих бюджетів.

Новий проект також передбачає, що ЗМІ зобов'язані надавати пільги при розміщенні соціальної реклами, замовником якої є заклади  освіти, культури, охорони здоров'я, які утримуються за  рахунок державного або місцевих бюджетів, а також благодійні організації.

Окрім того, згідно з ініціативою нардепа розміщення внутрішньої реклами та реклами на транспорті погоджується лише з власником місця її розташування або з уповноваженою ним особою чи власниками об'єктів транспорту на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.