Кабмін змінить фінінспекцію на аудиторську службу

Постановою від 28 жовтня 2015 року № 868 уряд вирішив утворити Державну аудиторську службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів через Міністра фінансів.

"Утворити Державну аудиторську службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом міністрів України через міністра фінансів, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення", – йдеться в документі.

Міністерству фінансів доручено у двотижневий строк подати проект акту щодо утворення комісії з реорганізації Державної фінансової інспекції. У двомісячний строк Міністерство має подати проект Положення про Державну аудиторську службу та пропозиції щодо внесення необхідних змін до актів законодавства.

Державна фінансова інспекція є одним з ключових органів перевірки фінансової діяльності суб'єктів господарювання в Україні. У період з січня до вересня 2015 року аудитори Держфінінспекції забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на 594,4 млн грн.