Комітет виборців відмовився від психологічної перевірки кандидатів в нардепи

Комітет ВР з питань правової політики рекомендує відхилити законопроект № 2118а про обов'язкову перевірку стану здоров'я кандидатів у народні депутати. Це випливає із зареєстрованого проекту постанови від 24.09.2015 № 2118а/П.

Нагадаємо, законопроектом № 2118а пропонувалося, щоб кандидат у народні депутати разом з документами, які він подає до ЦВК для реєстрації, обов'язково надавав меддовідку про проходження психіатричного та наркологічного оглядів.

Головне науково-експертне управління Апарату ВР у своєму висновку щодо проекту зазначило, що в Конституції чітко зазначено вимоги до особи, яку може бути обрано народним депутатом. Тому відомості, які вказуються в медичній довідці за результатами психіатричного та наркологічного огляду, не мають юридичного значення для прийняття рішення ЦВК про реєстрацію особи як кандидата в народні депутати. Таким чином, законопроект доцільно відхилити.
Вплинути на рішення про реєстрацію кандидата в нардепи психологічна перевірка може і не вплине, проте вберегти спокій багатьох такі огляди змогли б .

Одіозність наших політиків вже, напевно, не дивує нікого. Українці звикли до часом навіть «дивовижних» вчинків нардепів, іноді такі вчинки змушують замислитись в адекватності цих людей.

Психологічну перевірку проходять кандидати на посади, які постійно співпрацюють з людьми, від депутатів же залежать долі мільйонів. Чому водій, фрезерувальник, чи менеджер зобов’язаний доводити свою психічну стабільність, а рішення щодо депутатів прийняти відмовляються.

Жодну людину не можна змусити обстежитись без її згоди, проте історія знає чимало випадків, коли люди з явними психічними відхиленнями керували цілими державами. Саме зараз, в переломний час, коли нерви цілого суспільства натягнуті однією ниткою в адекватності «керманичів» сумніватись дуже не хочеться.