Всезростаюча армія мера

Роль органів місцевого самоврядування в Україні зростає. Днями Верховна рада України прийняла новий Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування», який підвищить статус та престиж посадовців. Однак Львівська міська рада ще з 2006 року запровадила реформу місцевого самоврядування, яка полягає у повній політизації своїх посадовців та поступове збільшення їх кількості.

Щодо політизації посадовців Львівської міської ради не є таємницею, що з 24 депутатів фракції «Самопоміч», половина є посадовцями та працівниками комунальних підприємств та закладів міської ради.

Кількість посадовців Львівської міської ради на початку каденції Андрія Івановича є таємницею, оскільки саме Ухвали міської ради від 16.05.2002 року № 10, якою Любомир Буняк затверджував структуру Львівської міської ради в вільному доступі не має.

Однак, взявши в свої руки правління в місті Садовий зразу ж запропонував депутатам нову структуру, і з 1 жовтня 2006 року, в виконавчих органах Львівської міської ради офіційно стало працювати 1200 посадовців
.

Вже наступного року ввели в штат ще 38 державних реєстраторів, створили з 20 осіб департамент “ЄВРО 2012» та збільшили на 8 чоловік штатну чисельність організаційного управління. Таким чином, в штаті Львівської міської ради стало 1385 посадовців.

Минула каденція депутатів львівської міської ради була менш гнучкою і кількість посадовців залишалася незмінною. Тоді депутати від Свободи виступали категорично проти збільшення штату посадовців ЛМР, вони вимагали суттєвого зменшення чисельності чиновників та посилення їхньої персональної відповідальності за ухвалені рішення.

2015 рік став початком нових змін у Ратуші. У цьому році показово зменшили кількість чиновників, шляхом виведення за межі штату новостворену інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради. Однак вже на наступний рік, за рахунок створення ЦНАПів штат міськради збільшився до 1437 осіб. Очевидно не маючи аргументації щодо чергового збільшення кількості посадовців в міській раді, депутатам запропонували затвердити нову структуру, згідно з якою, загальна чисельність апарату ради та її виконавчих органів, вже складала 1530 осіб. Водночас новою структурою збільшено число структурних підрозділів, підпорядкованих безпосередньо міському голові. Окрім департаменту «Адміністрація міського голови», Садовому віддали у підпорядкування департамент фінансів, за який відповідав перший заступник. Також за міським головою зберігся безпосередній контроль за управлінням з питань надзвичайних ситуацій та секретаріатом ради.

Не будемо порівнювати рівень виконання посадовими особами ЛМР своїх обов’язків – вони однозначно поза конкуренцією, однак, до прикладу, у Харківській міській раді працює аж 938 осіб, з яких 70 осіб утримуються за рахунок спеціального фонду міського бюджету, тобто отримують заробітну плату за рахунок надання послуг. У Харкові проживає 1 400 000 мешканців, у Львові 730 000. Площа Харкова 306 км кв., Львова 180 км кв.

Львівська армія посадовців ЛМР живе за рахунок податків львів’ян, за народні (нічийні) кошти, тому ніхто на них економити не буде. Скільки захоче міський голова підлеглих, стільки депутати і проголосують!