Комітет виборців України провів «Тренінг для моніторів люстрації»

9 жовтня в рамках реалізації Проекту «Розбудова спроможності громадських організацій для здійснення моніторингу процесів перевірки та люстрації та інформаційно-просвітницька кампанія з питань перевірки та люстрації державних службовців та суддів» було проведено тренінг для моніторів люстрації.

Мета заходу - поглибити знання активних громадян про процес очищення влади в Україні: міжнародний досвід у сфері люстрації, механізм люстрації, передбачені Законом України «Про очищення влади», перевірки на критерії відповідності вимогам тощо.

«Сьогодні не лише експерти чи громадські активісти, а й низка народних обранців, єдині у висловленні позиції щодо питання недосконалості прийнятого у вересні минулого року Закону України «Про очищення влади». Звичайно ж, можна говорити про те, що його прийняття – перший крок в очищенні сформованої системи. Але чи дієвий такий крок? Враховуючи висновки Венеціанської комісії можна ствердно говорити про справді аргументовані найбільш важливі проблеми, які ним впроваджуються,  дотичні до прав людини та дотримання принципу верховенства права. Це: відсутність єдиного незалежного органу з люстрації; надмірно широке коло осіб, щодо яких застосовується люстрація; реалістичність люстрації; порушення права на приватне життя тощо. Чи можна виправдовувати популістське прагнення боротьби з «режимом Януковича» шляхом порушення загальновизнаних прав людини – питання дискусійне. Але те, що процедура люстрації в Україні потребує чіткого врегулювання – відповідь однозначна» - сказала юрист, член ГО «Розвиток Громади» Соломія Старосольська.


ГО «Розвиток Громади» бере активну участь в процесах люстрації. Участь у тренінгу є допомогою в ідеалізації положень Проекту ГО "Розвиток Громади" "Боротьба з корупцією. Школа майнового ревізора".