Російські банки мають покинути Львів!

Так звучить вимога, яку висловили активісти дієвих громадських організацій міста, а саме «Розвитку Громади», «Рабів до раю не пускають» та «Самооброни Львівського Євромайдану».
 

Громадські організації ініціюють проведення безстрокової акції по звільненні Львова від російських товарів, послуг та будь-яких економічних відносин з країною агресором. У понеділок, 17 серпня починаючи з «VS Bank», що на вул. Грабовського,11, громадські активісти організували безстрокову акцію проти російських банків на Львівщині. Працівники ПАТ «VS Bank» не пропустили ЗМІ та відмовились коментувати ситуацію, тим самим проігнорувавши мирний пікет громадян України. У канцелярії «VS Bank» вимоги активістів підписали, тож тепер вони чекатимуть подальших дій установи. Львів’яни передали звернення керівництву банку та оголосити їм чітку вимогу: «Покинути територію Львівської області російських банків протягом двох тижнів. Адже проросійські банки – це банки агресора».  Також активісти встановили прапор України на будівлі.

Потім близько сотні пікетувальників вирушили до приміщення "Сбербанку Росії" за адресою пр. Чорновола, 2Б. Працівники банківської установи, зачинились в приміщенні і відмовились спілкуватися з активістами, ті, в свою чергу не змогли передати адміністрації установи лист-звернення від громадських організацій, тому наклеїли його прямо на вікно банківської установи. Варто зазначити, що до мирної акції протесту долучилися й  звичайні перехожі , які підтримали вимоги громадських активістів.

Третім, проте не останнім банком, який громадськість прагне закрити був російський "ВТБ Банк". До відділення, що знаходиться за адресою вул. Валова, 15, групі активістів вдалося увійти і передати звернення від громадських організацій з вимогою припинити діяльність до 31 серпня. Працівники банку пообіцяли передати звернення керівництву у Києві. Громадські активісти чекають відповідної реакції від керівників банків впродовж наступних двох тижнів.

Громадськість Львова прагне припинити діяльність філій установ країни-агресора й планує наступні дії:
1. Провести ретельну ідентифікацію російських товарів по штрих-кодах та відомостях, вказаних у сертифікатах відповідності, де міститься інформація про країну-виробника;
2. Скерувати відкритий лист членам Української торгової асоціації та більшості торговельних мереж роздрібної торгівлі країни, із закликом, об’єднатись, проявити патріотизм та підтримати ініціативу щодо звільнення мереж від російських товарів;
3. Передати звернення керівникам проросійських банків з вимогою «виселення з території Львова» до 31 серпня.