Законні права літньої мешканки Старичів відстоюють громадські активісти та нардеп

Проте влада у Яворівському районі ігнорує свої прямі обов’язки перед народом.

Сумною традицією для нашої країни стало свавілля заможних чиновників. Зараз під час піднесення громадського руху в Україні, після Революції Гідності, громадськість, як ніколи,  уважно стежить та контролює дотримання законних прав та свобод українців.

Вже більше як півроку активісти громадської організації «Розвиток Громади» відстоюють право на вільний доступ до власного будинку літньої мешканки села Старичі, що на Яворівщині. ЇЇ заможний сусід Хоменко Ю.О.,  що займає посаду головного спеціаліста державного інспектора Державної інспекції з охорони навколишнього середовища у Львівській області, збудував паркан на суміжній території, чим перекрив проїзд літній жінці до власного дому. Будинок та ділянка розташовані таким чином, що потрапити до них від центральної вулиці можна лише досить вузькою дорогою вздовж сусідських будинків. Іншого шляху немає, хіба – через чужі городи чи подвір’я. Станіслава Шиндирук виграла кілька судів різних інстанцій. 3 грудня 2012 року Апеляційний суд Львівської області визнав недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий Юрію Хоменку у 2011 році, як незаконний. Суд постановив знести огорожу, яка перешкоджає Шиндирук користуватися її земельною ділянкою. Проте рішення Феміди досі не виконано, незаконний паркан п. Хоменка й далі перешкоджає жінці потрапити до власного будинку.

Шиндирук С.А. уже неодноразово зверталася із заявами, скаргами до посадових осіб Старичівської сільської ради Яворівського району Львівської області та Яворівської районної адміністрації Львівської області за захистом своїх прав, проте усі її звернення були залишенні без реагування. Вказаними посадовими особами не вчинено жодних належних дій щодо усунення гр. Шиндирук С.А. перешкод у користуванні її земельною ділянкою та відновлення її порушеного конституційного права власності.

Ніхто не бажає звертати увагу на реальну штучно створену проблему державним посадовцем Хоменком Ю.О., який в силу своїх можливостей по службі, унеможливлює вирішити вищевказаний земельний спір відповідно до рішення апеляційного суду Львівської області від 03 грудня 2012 року у справі №  1329/2-1494/11, яке набрало законної сили.

Народний депутат України Антонищак Андрій Федорович направив офіційні звернення до Президента України, Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ України. Нардеп просив вищі органи державної влади здійснити перевірку дій посадових осіб Старичівської сільської ради Яворівського району Львівської області, Яворівської районної адміністрації Львівської області, відділу Держземагенства в Яворівському районі Львівської області та відділу державної виконавчої служби Яворівського районного управління юстиції на дотримання вимог чинного законодавства у справі щодо усунення літній жінці перешкод у користуванні її земельною ділянкою. Також Антонищак А.Ф. просив вжити належних дій щодо усунення пані Шиндирук. перешкод у користуванні її земельною ділянкою та відновлення її порушеного конституційного права власності.

Члени юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади», у свою чергу, звернулися до Голови Старичської сільської ради, Голови Яворівської районної адміністрації та Прокурора Яворівського району Львівської області. Останній проявив повну байдужість до беззаконня, яке вже кілька років відбувається в межах його району.

 "Вищезазначеним установам визначений десятиденний термін реагування на офіційні звернення, які були подані помічником народного депутата А.Болюбашем та представником громадської організації "Розвиток Громади" Юрієм Татомиром. Ми уважно стежимо за перебігом подій та зробимо все можливе аби відновити законне право мешканки с. Старичі на доїзд до власного будинку", - зазначив один з активістів.

До слова, активісти не змогли не помітити розкішне авто, що розташоване поблизу будівлі прокуратури Яворівсього району. Новенька Audi Q7, вартістю більше мільйона гривень належить саме прокурору Яворівського району. Очевидно, на заробітну плату в 4 тисячі гривень такого авта не можливо придбати. Тому чесність та об’єктивність високопосадовця викликала сумніви.  Активісти громадської організації взяли на себе відповідальність звернутися у відповідні органи стосовно майнового стану високопосадовця.