Хабарник із митниці може стати заступником голови СБУ

З 17 листопада на Львівщині стартував антикорупційний експеримент із залученням громадськості. У цей же час, як стало відомо у ході журналістського розслідування, посаду заступника голови СБУ у Львівській області ймовірно займе колишній митник Ярослав Антоняк, якого звільнили за вимагання та отримання хабара. Екс-митник уникає участі у громадських радах при Управлінні СБУ та намагається вести закулісні переговори, щоб зайняти керівну посаду.

З початку тижня Служба безпеки України почала запрошувати громадських активістів, які входять до складу антикорупційного комітету при громадських радах СБУ на керівні посади у спецслужбі. Активістам громадської організації «Розвиток Громади» вдалося з’ясувати, що Антоняк Я. веде закулісні переговори з певними громадськими організаціями та намагається «домовитися» про посаду заступника голови СБУ Львівщини. Активісти вимагають у екс-митника отримати погодження від громадськості, а не вести кулуарні домовленості. Така позиція не викликає довіри у львів’ян та ставить під сумнів репутацію його як службовця.

Ярослав Антоняк працював на львівській митниці у відділі боротьби із контрабандою. За неофіційною інформацією, під час його служби був виявлений факт вимагання та отримання хабара від фізичної особи-підприємця. За це керівництво митниці запропонувало Антоняку звільнитися зі служби за власним бажанням. Також варто додати, що Антоняк Я. у 2012 році балотувався у народні депутати від партії «Україна – Вперед», яка, як відомо, була технічним проектом «Партії Регіонів».

У громадськості виникають суттєві запитання, щодо доцільності обрання на посаду заступника голови СБУ людини із заплямованою біографією. У час війни, коли гинуть сотні військовослужбовців, Служба безпеки України, як ніколи, потребує кваліфікованих кадрів. Натомість, Антоняк Я, звільнений за хабарництво у митниці, який до того ж не має досвіду роботи у даній структурі, намагається зайняти одну з керівних посад у спецслужбі.

«Українці прагнуть подолати корупцію, очистити дерслужби від хабарників та люструвати керівників, які прикривають їх. Ще рік тому, це довели на Євромайдані тисячі громадян. Саме тому, зараз наше завдання не допустити прихід до Служби безпеки України, службовців із заплямованою репутацією» – розповів активіст ГО «Розвиток Громади» Юрій Татомир.

Фото: zik.ua