Громадські об'єднання Львова провели прес-конференцію на захист прав пільговиків

Сьогодні, 19 березня, о 11 годині відбулась прес-конференція за участі громадських організацій та спілок Львова, які виступили проти свавілля міської ради щодо обмеження прав пільгових категорій населення на безоплатний проїзд у міському транспорті.

Обурені наслідками постанови Львівської міськради щодо обмеження "Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті" представники громадських об'єднань виступили на прес-конференції.

Присутні продемонстрували своє обурення стосовно постанови міської ради. Багатодітна мама Оксана Михайлишин розповіла про витрати, які несуть люди, які належать до пільгових категорій, зокрема її сім'я. 
 

"Перевізники відмовляються безкоштовно везти моїх дітей до школи. Їх щоранку нахабно виганяють з маршруток. Витрати моєї сім' на проїзд дітей тепер становить до 70 гривень у день. Ця проблема стосується не тільки мене, а й сотні сімей Львівщини", - поскаржилася Оксана Михайлишин. 


 

Думку багатодітної мами підтримали представник ГО "Спілка багатодітних сімей Львівщини "Щаслива Родина" Галущак Петро Мирославович і помічник-консультант народного депутата України Антонищака А.Ф. (блок П. Порошенка) Андрій Болюбаш.

 

"Середні витрати багатодітних сімей становлять близько 60 гривень на день. В середньому за місяць вони становитимуть 1080 гривень. Ми вважаємо, що таке рішення Львівської міської ради є незаконним та не має достатніх обгрунтувань. Станом на сьогоднішній день ми розіслали звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ та голови Львівської облдержадміністрації з проханням відреагувати на порушення законних прав та інтересів пільгової категорії громадян і голови Львівської міськради Андрію Садовому для скасування рішення № 115 від 10.03.2015 року", - зауважив адвокат Андрій Болюбаш.


 

Свою позицію також висловили Спринський Іван – голова ГО "Рабів до раю не пускають", Федорич Анна – голова ГО "Матері Чорнобиля", Невмержицький Володимир – представник ГО "Полин Чорнобиля" і Татомир Юрій – представник ГО "Розвиток Громади".

 

 

Адвокат Юрій Татомир наголосив: "Рішення міської ради порушує законні права людей пільгових категорій на безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Подібні постанови були ухвалені в Івано-Франківську, Тернополі і Луцьку. Проте ми вважаємо, що таке рішення є незаконне й порушує права 19 категорій пільгового населення згідно Закону України і  ми боротимемося з протиправними рішеннями міськради. Львів стане першим містом, де постанову щодо платного проїзду пільговиків скасують".