Сьогодні в Україні відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда було підписано Конвенцію ООН проти корупції.

На кінець 2009 року Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 – ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. Документ зобов’язує держави, що його під­писали, оголосити кри­мі­наль­ним злочи­ном хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних прибутків. Одним із основних завдань громадської організації “Розвиток Громади”, як активного інституту українського суспільства, є боротьба з корупцією.

Для України питання корупції продовжує залишатися одним з найактуальніших, адже саме за рівнем корупції ми займаємо чи не найвищий рівень в світі. Власне, день, що відзначаємо сьогодні є чудовим приводом звернути увагу спільноти на необхідність відмови від корумпованості, яка завдає неабиякої шкоди національному добробуту.

Активісти громадської організації “Розвиток Громади” систематично ведуть активні дії задля протидії корупції у Львові.
 
“Як не прикро констатувати, але корупція є тим негативним фактором, що із середини руйнує фундамент та основи нашої держави. Велика роль у формуванні цивілізованих відносин, як це наприклад є у провідних країнах світу покладається на інститути громадянського суспільства. Скажу відверто, саме з метою відродження цих добрих традицій, чесних відносин і створилась громадська ініціатива “Розвиток Громади”. Ми хочемо бути тим прикладом, тим взірцем норм поведінки як для високопосадовців, чиновників, держслужбовців, органів місцевого самоврядування, так і для звичайних громадян” – зазначив керівник відділу “Взаємозв’язки з владою” Юрій Татомир.
 

Одним з прикладів свавілля та корумпованості держслужбовців були шокуючі вимагання хабара від одного з інспекторів податкової адміністрації. Нагадаємо, до громадської організації звернулися працівники ТзОВ «Торговий дім «Все для тебе» й розповіли про вимагання хабара в сумі 650 доларів від інспектора. Начальник управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Львівській області Андрій Магдяк, якому й підпорядковувався інспектор, всіляко уникав зустрічі з громадськістю. Також Магдяк А.Я. категорично відмовився пройти тест на детекторі брехні. Громадські активісти відправили офіційний лист-скаргу голові Державної фіскальної служби України, який негайно ж відреагував на нього.

Зважаючи на останні події, коли відбуваються кардинальні зміни у політичному та суспільному житті нашої країни, повинні змінитись і погляди на проблему протидії корупції. Нині, важливо усвідомити те, що питання боротьби з корупцією повинні розглядатися як загальнодержавні та пріоритетні. Особливу роль у процесі контролю антикорупційної діяльності органів влади повинні відігравати, власне, громадські організації, засоби масової інформації, представницькі органи та кожен із нас.