Французька компанія не підтвердила отримання ґранту.

Яким чином уряд Франції і французька компанія дізнались про потребу в проекті рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який вже мали розробити в ТзОВ "Інститут гірничо-хімічної промисловості" у Львові є великою загадкою.

Інформація із вуст Львівського міського голови про те, що французький уряд ухвалив рішення про надання гранту у розмірі 650 тисяч євро на повний пакет проектної документації щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища дуже подібна на черговий піар.

 
Перше, що кидається у вічі, це відсутність уряду Франції у Переліку донорів проектів міжнародної технічної допомоги, що реалізуються в Україні та пройшли державну реєстрацію (перереєстрацію) у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.  
 Однак, будемо сподіватися, що за місяць-другий такий проект все таки з’явиться у цьому переліку, адже така реєстрація є обов’язковою вимогою українського законодавства при отриманні грантових коштів органами влади.
 
Наступним сюрпризом є те, що «всі роботи, відповідно до умов гранту, виконає французька компанія Еджіс, яка має досвід розробки проекту рекультивації та нагляду за роботами на одному з найбільших в Європі сміттєвих полігонів у Марселі». Про цю ж компанію згадують міські чиновники, як про виконавця технічного нагляду за ремонтними роботами з продовження трамвайної колії по маршруту №8 що курсує на Сихів.

 
Викликає подив, що піарщики Львівської міської ради називають компанію, якої не існує в Україні. В дійсності мова йде про Товариство з обмеженою відповідальністю «Ежіс Україна»
, яке є філією французької компанії "EGIS INTERNATIONAL" та займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Центральний офіс філії розташований у місті Київ; проектні офіси знаходяться в Одесі, Полтаві, Дніпропетровську та Львові. З 24 квітня 2015 року компанію очолює француз Гулє Де Ружі Арно Марі Робер Мішель, однак до цього керівником компанії була Руденко Наталія Антонівна, яка спільно з однофамільцем, чи то родичем Руденком Сергієм Олександровичем, є співзасновником більше десятка збиткових компаній у різних містах України.
 
Власне, у листопаді 2013 року, в часи керівництва Наталії Руденко, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ежіс Україна» виграли тендер Державного агентства автомобільних доріг України на суму 1 млн. 650 тис. грн. на розробку економічного обґрунтування інвестицій, моделі реалізації проекту будівництва та експлуатації нової автомобільної дороги Львів-Краковець протяжністю 84,4 км на умовах концесії, консультування з питань підготовки й проведення концесійного конкурсу. Оцінити якість виконання робіт достатньо складно, враховуючи, що «Укравтодор» досі не може провести концесійний конкурс на будівництво й експлуатацію цієї автомобільної дороги.
 
Сьогодні на сайті компанії є інформація про трамвай на Сихів
, однак жодного слова про гранд у розмірі 650 тисяч євро.
 
Терміновість, з якою Львівська міська рада отримала кошти від уряду Франції просто вражає. Виглядає, що новину просто «висмоктали з пальця», у зв’язку із оприлюдненням інформації про відсутність проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Посилання на досвід компанії у розробці проекту рекультивації та нагляду за роботами на одному з найбільших в Європі сміттєвих полігонів у Марселі є абсурдним, оскільки у Європі не існує аналогічних львівському полігонів, і 20 офіційно оформлених працівників української філії навряд чи були на полігоні в Марселі.
 
На додачу, у самій компанії підтвердити інформацію щодо отримання гранту від французького уряду на розроблення проекту закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища не змогли. Схвильовані працівники у телефонній розмові з представником ГО «Розвиток Громади» проінформували, що таку інформацію може коментувати лише керівник кампанії та обіцяли надіслати електронну адресу для оформлення офіційного запиту. Однак, замість обіцяної електронної пошти надіслали сухе повідомлення такого змісту: «Інформація, яка Вас цікавить, буде публічно оголошена в кінці березня. Нажаль поки що, офіційної інформації не має».
 
Маймо на увазі, шановні львів’яни, що інформація яку виголошує у офіційних відео зверненнях Андрій Садовий є неофіційною.
Чекаймо кінця березня! Тільки якого року?????
 
Міські чиновники дуже розраховують на коротку пам'ять львів’ян. Заговорювати проблему Грибовицького сміттєзвалища вдавалось більш ніж 10 років, однак в умовах коли заручниками безгосподарності стали, з одного боку львів’яни - через неприбрані майданчики, поширення інфекції і загрози встановлення біля осель пресувальних ліній, а з іншого мешканці сіл довкола Грибовицького сміттєзвалища – через загрозу прориву дамби та екологічного лиха, доводиться згадувати всі обіцянки і не вірити міському голові, який, як виглядає, просто не має слова.