Громадськість Львівщини виступила проти грабіжницьких цін за підключення до електромереж

26 липня 2017 року у Львівській обласній державній адміністрації відбулося засідання «Круглого столу» з питання «Енергетична самодостатність територіальних громад у Львівській області».
 
Ініціатором проведення «круглого столу» стали громадські експерти на чолі з Заслуженим енергетиком України Анатолієм Акімовим, голови виконкому Ліги ділових кіл ПЕК Тараса Галича та за підтримки голови Громадської ради при ОДА Андрія Болюбаша.
 
За підсумками заходу представники громадськості скерували звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра енергетики щодо скасування постанови НКРЕКП від 31.01.2017 року № 148.
 
Громадські експерти вважають, що завищені, в 6-9 разів (3,7-11,3 тис.грн/кВт) розміри ставок на приєднання нових об'єктів до електромереж є необґрунтованими і не можуть бути використані з метою забезпечення прозорого механізму надання цієї послуги.
 
«Вважаємо, що цим документом суттєво підвищено вартість приєднання об'єктів генерації та споживачів до локальних електричних мереж – обленерго та магістральних – держпідприємства НЕК "Укренерго".
 
Таке різке подорожчання приєднання до електромереж стане серйозним ударом по промисловості і малій генерації, особливо по зеленій енергетиці, призведе до заморожування розпочатих інвестиційних проектів і відштовхне іноземних інвесторів, а тариф, що пропонується, є необґрунтовано високим і створює загрози для національної економіки.
 
Крім того, це реальна перешкода для розвитку територіальних громад.
Враховуючи вищенаведене, просимо Вас вжити необхідних важелів у межах Вашої компетенції для скасування постанови НКРЕКП від 31.01.2017 № 148, що має негативні наслідки для української енергетики та новостворених територіальних громад» - йдеться у зверненні до керівництва держави.