Учасники ГО «Розвиток Громади» продовжують відстоювати права пільговиків

Активісти ГО «Розвиток Громади» звернулися до Львівської міської ради з проханням проінформувати перевізників маршрутних таксі про недійсність рішення № 115 від 10.03.2015 р.

Пройшов майже місяць з моменту скасування постанови № 115 від 10.03.2015 року, яка порушувала права 19 категорій пільговиків. Упродовж половини березня сотні тисяч осіб були позбавлені можливості безкоштовно пересуватися громадським транспортом вранці та ввечері. Водії транспортних засобів ганебно виганяли людей з маршруток або змушували платити за проїзд, не зважаючи на те, що вони віддають свої останні гроші.

Нагадаємо, рішення виконкому № 115 від 10.03.2015 року передбачало обмеження безкоштовного проїзду громадським транспортом до 10:00 та після 16:00 для пільговиків 19 категорій. Така постанова викликала обурення серед великої кількості мешканців Львівської області. Після численних скарг та демонстрацій пільговиків та активістів громадських організацій під стінами міської ради, виконавчий комітет таки скасував дію рішення № 115. Однак нова постанова передбачала, що право безкоштовного пересування по місту та Львівської області громадським транспортом протягом всього дня залишалося за 3 категоріями пільговиків:

- дітьми з багатодітних сімей, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування;
- інвалідами по зору;
- учасниками бойових дій.

Від 30.03.2015 року вступило в силу нове незаконне рішення ЛМР № 234, яке передбачає пільги на проїзд кільком категоріям людей. Однак, не зважаючи на те, що з часу прийняття цієї постанови пройшов місяць, у громадських транспортних засобах й досі наявні рішення № 115 від 10.03.2015 року. Водії, керуючись власною жадібністю та некомпетентністю або ж небажанням дізнаватися про останні рішення ЛМР, й досі вимагають з пільговиків гроші за проїзд. Навіть особи пільгових категорій, яким міська рада дозволила їздити маршрутним таксі безкоштовно, часто не можуть безоплатно дістатися до робіт та шкіл через халатну й неприпустиму поведінку водіїв. Діти з багатодітних сімей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди по зору, учасники бойових дій не можуть скористатися власними пільгами. Вони змушені чекати годинами на електротранспорт, якщо маршрут лежить по місту, або вдаватися до крайніх методів – зі скандалом і криком до водіїв заходити у маршрутне таксі й наполягати на безкоштовному проїзді.

 

Перевізники і в тому числі водії нехтують правами сотень тисяч мешканців Львівської області. Саме тому активісти ГО «Розвиток Громади» написали звернення до уповноважених осіб ЛМР, щоб ті проінформували перевізників про недійсність постанови № 115 від 10.03.2015 року, а вони, у свою чергу, повідомили про це водіїв транспортних засобів. Також в листі зазначалося, щоб представники міськради особисто взяли на контроль виконання перевізниками даного питання.Варто зазначити, що члени громадської організації «Розвиток Громади» дбають про мешканців міста та всієї області й надалі відстоюватимуть їхні права й інтереси. Активісти обурені таким недбалим ставленням водіїв та власників маршрутів до чинних постанов. Зважаючи на обставини, що склалися, учасники ГО мають намір надіслати відкритий лист до перевізників, щоб ті проінформували водіїв усіх маршрутних таксі про недієвість рішення № 115 від 10.03.2015 року і в терміновому порядку познімали інформаційні плакати у транспортних засобах, на яких зазначається дійсність постанови, а отже, заборону безоплатного пересування транспортом пільговиками до 10:00 та після 16:00. Також громадські активісти моніторитимуть роботу представників Львівської міської ради і перевізників та особисто здійснюватимуть контроль за вирішення проблем осіб пільгових категорій, оскільки рішення № 234 від 30.03.2015 року, як і рішення № 115, є незаконним і суперечить чинному законодавству. Члени громадської організацій й надалі оскаржуватимуть незаконне рішення у судах добиваючись їхнього скасування.

Фото з сайту: zik.ua