Міськрада Львова вкотре замилює очі

Як і передбачалося, на членів сімей загиблих та учасників АТО чекають довготривалі процеси виборювання земельних ділянок та надання їм житла.
 
Очікувано, що отримати законно заслужене – складно і вимагає затрат сил, нервів і часу. Оскільки наші провладні чиновники не звикли виконувати все належним чином без можливості збагатитися, здійснюючи корупційні афери.
 
«Миротворча» діяльність мера
 
Пан Садовий продовжує свою "миротворчу" місію і закидує черговими обіцянками учасників АТО та їх сім'ї. Близько року вони вимагають від мера виконання закону. Їх звернення про виділення земель було відхилено, посилаючись на відсутність ділянок у м. Львові. Проте, зрозуміло з яких причин. Цю законну вимогу можна задовільнити, адже на запит юристів ГО «Розвиток Громади» надійшла офіційна відповідь про те, що у Львові є вільні земельні ділянки на Сихові, Тракті Глинянському,  проспекті В. Чорновола, по вулиці Кульпарківскій, на вул. Кастелівка та Тарасівській.
Але якщо передати їх учасникам АТО, відповідно можливості отримати вигоду з такої операції не вдасться. 
 
Без права на вибір? 
 
За своїм принципом послідовності ЛМР робить пропозицію, від якої, якщо учасники АТО відмовляться, то залишаться і без земельної ділянки, і без можливості отримання житла коли-небудь: погодитися на житло в багатоповерхівці, забудовником якої має бути ЛКП «Рембуд». Пан Садовий вкотре ставить свої умови без права вибору і без бажання йти на компроміс. 
 
Чому є побоювання?
 
Небезпідставними є побоювання учасників АТО та їх сімей щодо того, що на житло на виділеній земельній ділянці можна довго чекати і не дочекатися. Тому що немає ніяких гарантій від ЛМР, зокрема пана Садового, що та частина коштів із 300 млн. грн., що виділені державою для будівництва житлових будинків для учасників АТО по всій Україні, буде спрямована за призначенням. І не треба бути великим експертом, щоб розуміти, що тої суми, яка виділена для Львівської області (приблизно 14 млн. грн.) недостатньо для здійснення будівництва та проведення комунікацій у визначені терміни. Як показує досвід, такі справи відкладаються у довгий ящик, оскільки і гроші з місцевого бюджету, які обіцяють додати на будівництво від продажу інших земельних ділянок, можуть теж не надійти.
 
Виникають побоювання і стосовно забудовника. Оскільки фігурує комунальне підприємство "Рембуд", яке належить ЛМР. Проте жодних, крім словесних запевнень, що це надійний забудовник, аргументів нема. За 10 років ЛКП «Рембуд» збудувало аж 2 будинки. Пан Садовий не охоче дослухається до учасників АТО і не йде на компроміси. А це означає, що учасників АТО змушують погодитися на всі умови ЛМР. 
 
Які існують ризики?
 
Заяви пана Садового, мовляв він та його команда рухаються вперед, тільки вони про це не говорять – необгрунтована і суперечить їх принципам, що все має бути чітким, зрозумілим та прозорим. Адже в учасників АТО є багато запитань, зокрема, які терміни на отримання ними законного житла і майбутнє 2 інших земельних ділянок, що за рішенням сесії міськради передали у резерв. За обіцянками мера, ці 2 ділянки не виставлятимуться на аукціон, а згодом – віддадуть учасникам АТО.  Але не виключено, що після проведення комунікацій через ці 2 резервні земельні ділянки, що розміщені у 1 та 2 лінії  до ділянки для учасників АТО, що розташована у 3 лінії, не виставлять знову на аукціон і не продадуть вже за вищою ціною.

Христина Мелекесцева