Чого хоче Розвиток Громади

Минуло три роки після Революції Гідності. Чиновники високих рангів покинули посади через «люстрацію» або через громадський осуд. Однак змін у владі славетного міста Львова не відбулося взагалі. Навпаки, механізм управління містом, запроваджений ще у далекому 2006 році новим міським головою, став досконалим, відточеним до дрібниць, закритим і зухвалим.
 
За десять років, навіть незважаючи на незручності, які створював неслухняний депутатський корпус у 2010-2015 роках, апарат міської ради став єдиним організмом з міським головою, а думка громади, незначною перепоною на шляху до прийняття кулуарних рішень і лобіюванні власних інтересів.

Грибовицьке сміттєзвалище найпотужніша корупційна схема, яка давала колосальні прибутки від ніде не зафіксованого сортування сміття, недотримання технологій захоронення, влаштовувала міську владу, незважаючи на протести людей та складну екологічну ситуацію. За 8 місяців після трагедії, міська влада намагається побудувати нову корупційну схему - гроші незаконно, без жодних конкурсів і торгів виділяються на вивіз сміття і зникають в кишенях новостворених комунальних підприємств і фірм, без будь-якого звітування перед громадою. Створений сміттєвий хаос не дає змоги контролювати процес в якому міська влада знайшла зручне продумане виправдання політики бездіяльності: у Верховній Раді України Самопоміч має принципову позицію, тому львівські машини з сміттям блокують по усій Україні, а в міській раді заважають приймати господарські рішення невідомі особи з ГО «Розвиток Громади».

Простий аналіз показує, що у Верховній Раді України фракція «Самопомочі» з принципових питань голосує з більшістю, а низький відсоток спільного голосування депутатів Самопомочі насправді пов'язаний з відсутністю депутатів, або з «не голосуванням» присутніх депутатів, що можна розцінювати швидше як невиконання своїх депутатських функцій.

Протистояння львів’ян і громадських організацій з Львівською міською радою закінчаться тоді, коли депутати перестануть порушувати закони України. Адже, стаття 25 ч. 3. Закону України «Про доступ до публічної інформації» говорить: «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття». Проекти рішень, які стосуються сміттєвої проблеми у Львові не те що не оприлюднювались, їх депутати бачили вперше напередодні голосування. Але ці рішення стосуються територіальної громади міста Львова, життя і здоров’я мешканців, які дізнаються про створення незаконної, екологічно небезпечної сміттєпресувальної лінії біля своїх осель від представників громадських організацій.

Представники ГО «Розвиток Громади» вимагають від міської влади прийняти дієву, покрокову Стратегію поводження з ТПВ у Львові, яка б не містила корупційної складової і передбачала б контроль та звітність щодо кількості та структури сміття. Проект має бути представлений, обговорений та роз’яснений громаді, особливо в тих районах Львова, мешканців яких він безпосередньо стосується. Лише тоді, затверджена Ухвалою Стратегія поводження з ТПВ матиме законну силу, а депутатський корпус і міська влада - довіру.

Допоки цього не станеться, ГО «Розвиток Громади» буде й надалі захищати громаду від свавілля апарату міської ради.