Пригоди сміттєвого короля

Сьогодні вранці біля ратуші Львова мешканці та активісти влаштували акцію протесту. На пікет зійшлися й жителі околиць грибовицького сміттєзвалища. Причиною того, що до мерії зійшлися сотні невдоволених діями влади людей, було бажання громади почути звіт від міського голови Андрія Садового про його роботу над вирішенням сміттєвої проблеми міста. Гостро проблема сміттєзвалища у с. Грибовичі постала ще десять років тому, якраз коли Андрій Іванович вперше прийшов до влади.


Вранці, ще до початку пікету,  до міськради стягнули правоохоронців, муніципальну дружину й Нацгвардію чисельністю 600 осіб. Всього в центрі Львова зібралося близько півтори тисячі людей у формі.  Позаду ратуші виставили військову техніку.  Активісти заявляли, що наказ про це віддав помічник міністра внутрішніх справ Авакова на прохання міського голови Львова Андрія Садового.


Силовики оточили вхід до ратуші та впускали в мерію лише за посвідченнями працівників та журналістів. Така блокада була несподіванкою й викликала обурення, адже вперше  за усі роки незалежності України міська рада Львова стала закритою для звичайних людей.  Ще ніколи досі мер Андрій Садовий так ретельно не ховався від львів’ян.


Однак активістам внаслідок кількох сутичок на першому поверсі вдалося прорватися всередину приміщення, а згодом і у сесійну залу. Там виникла ще одна штовханина вже за участі депутатів. Сесію  було зірвано. Секретар міськради Анатолій Забарило повідомив про те, що сесія переноситься.

Пікетувальники кинулися до кабінету міського голови, проте з'ясувалося, що Андрія Садового у приміщенні ратуші немає. Вкотре. Минулого разу під час позачергової сесії 31 травня він пішов молитися, а цього разу помилував. Тоді мер замість сесії приймав у себе церковних владик, а сьогодні пішов на засідання, де судили чоловіка, який кинув гранату в будинок Андрія Садового. Вкінці суду мер пробачив горе-нападникові.

Громадські активісти коментують свій прихід до міської ради бажанням почути звіт щодо питання грибовицького сміттєзвалища. Це питання було першим у порядку денному сьогоднішньої сесії.
  • Ми виступаємо за відкритість влади та вимагаємо від мера змістовного звіту та плану дій щодо катастрофи на сміттєзвалищі, - каже учасник  ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський.
Вкотре не діждавшись міського голови, громада поволі порозходилася. Військову техніку відігнали майже одразу. Однак силовики у формі й зі щитами ще кілька годин залишалися у приміщенні ратуші. Тим часом працівники мерії ремонтували пару розбитих вікон і підмітали коридори.

Андрій Садовий будував своє королівство на шоу, статтях, туристах, пампухах, каві і на смітті в тому числі. Відходів більшало, а прибирати його мер, вочевидь, і не думав, адже що за король без свого царства?


Варто додати, що сьогодні надвечір під будинком міського голови назбиралося кілька десятків мішків зі сміттям. Їх щогодини стає все більше…