Виконком не прийняв рішення про скасування незаконного обмеження проїзду для пільговиків

Львівська міська рада передумала. Обіцяне скасування  рішення так і не затвердили, однак запросили представників ГО «Розвиток Громади» та інших організацій для участі у роботі комісії з врегулювання питання пільгового проїзду.

Вчора, 23 березня, у приміщенні великої сесійної зали Львівської міської ради пройшло засідання виконавчого комітету стосовно розгляду рішення про скасування «Про скасування рішення виконавчого комітету від 10.03.2015 № 115».

На засіданні виконавчого комітету були присутні активісти громадських організацій, представники місцевої влади, львів’яни, водії маршрутних таксі та директори АТП. Мером міста Андрієм Садовим було висунуто на обговорення представників громадськості і влади питання про скасування рішення виконкому «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті» і підвищення тарифів на проїзд у маршрутних таксі.

Варто зазначити, що попередньо активісти надсилали колективні звернення громадських організацій до керуючого справами виконкому Львівської міської ради п. Литвинюк Марти Василівної і голови Львівської міської ради п. Садового Андрія Івановича з вимогою скасувати рішення міської ради Львова № 115 від 10.03.2015 року. Також колективне звернення було надіслане Президенту України п. Порошенку Петру Олексійовичу, Генеральному прокурору України п. Шокіну Віктору Миколайовичу, Міністру внутрішніх справ України п. Авакову Арсену Борисовичу, Прем'єр-міністру України п. Яценюку Арсенію Петровичу для контролю за скасуванням незаконного рішення Львівської міськради і голові Львівської обласної державної адміністрації п. Синютці Олегу Михайловичу до відома.

Колективне звернення громадських організацій
Відкритий лист громадських організацій до виконкому

Зазначимо, що народний депутат України від партії «Блок Петра Порошенка» Антонищак А.Ф. надіслав депутатське звернення до Генерального прокурора України п. Шокіна Віктора Миколайовича, прокурора Львівської області п. Федика Романа Романовича, Міністра внутрішніх справ України п. Авакова Арсена Борисовича, голови Львівської обласної державної адміністрації п. Синютки Олега Михайловича і голови Львівської міської ради п. Садового Андрія Івановича «Щодо негайного скасування власного регуляторного акту (рішення №115) Львівської міської ради».

Депутатське звернення Антонищака А.Ф.

Проте на даний момент з боку виконавчого комітету в особах мера міста Львова Садового Андрія Івановича і керуючої справами виконкому Львівської міськради Литвинюк Марти Василівної вимогу про відміну незаконного рішення не виконано, хоча проект рішення про скасування було отримано в п’ятницю, 20 березня.

Першим сказав слово представник «Спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива Родина» Галущак Петро Мирославович.
 

Громадський активіст заявив: «Я був присутнім на попередніх громадських слуханнях і висловлював свою позицію, проте її ніхто не почув. Тепер моя й інші багатодітні сім’ї витрачають шалені кошти на проїзд».
Натомість, перевізники, водії маршрутних таксі та кілька львів’ян відстоювали позицію підвищення тарифу на перевезення та скасування права на пільговий проїзд, погрожуючи присутнім заявами про транспортний колапс.

У той же час присутні у залі чорнобильці, учасники АТО, представники ГО «За якісний транспорт» і ГО «Розвиток Громади» висловили своє обурення стосовно обмеження пільгового проїзду.
 

«Якщо мер міста є проєвропейським, то ні в якому разі він не може приймати таких протизаконних рішень. Глибоко обурює той факт, що представники влади є на стороні перевізників. Ми за законне вирішення питання пільгового перевезення шляхом скасування рішення № 115», - висловив свою позицію юрист громадської організації «Розвиток Громади» Юрій Татомир.
Важливо, що після висловлення своїх позицій активістами ГО «Розвиток Громади» прокурор міста Львова Гнатів Андрій Ярославович зазначив, що рішення міської ради № 115 від 10.03.2015 року було прийнято незаконно та порушує 19 Законів України. З огляду на це було подано позов про його скасування.

Засідання завершилися рішенням про створення робочої групи, до якої увійдуть перевізники, представники міськради та громадських організацій. Така група протягом тижня має розглянути питання про скасування рішення № 115 від 10.03.2015 року та знайти компромісне рішення стосовно підвищення тарифів на проїзд у автотранспорті.

Однак варто зауважити, що незважаючи на свої обіцянки та виданий у п’ятницю, 20 березня, громадськості проект рішення про скасування рішення виконкому «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті», представники міської влади за нього так і не проголосували.