Права пільговиків на безоплатний проїзд частково поновлені

Право громадян Львова, які користуються пільгами на безоплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування поновлено. Прое це громадській організації "Розвиток Громади" та головам інших громадських організацій провідомив Представник уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Минуло більше трьох місяців з моменту, коли виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення №115, яке передбачало часове обмеження пільг на безкоштовний проїзд у громадському транспорті  для всіх пільговиків. Упродовж всього часу активісти ГО «Розвиток Громади» боролися за право на безкоштовний проїзд у маршрутних таксі для пільгових категорій громадян.

Юридичний департамент громадської організації звернувся до найвищих органів державної влади для відновлення законних прав людей. У відповідь на колективне звернення львів'ян до Президента України щодо скасування рішення виконкому Львівської міцської ради від 10.03.2015 №115. 

З метою протидії прямій дискримінації за місцем проживанння та сприяння поновленню законних прав мешканців Львова на пільговий проїзд Уповноваженим з прав людини були внесенні на подання керівництву Львівської міської ради з вимогою скасувати запроваджені згаданими рішенням виконкому Львівської міської ради обмеження гарантованих законодавством прав на пільговий проїзд. 

Ветерани праці, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І і ІІ категорій можуть безкоштовно пересуватися маршрутним таксі. Для  інших категорій громадян пільги були скасовані.

Як наслідок, 8 травня 2015 року було прийняте рішення №308 "Про встанорвлення тарифу на послуги перевезення пасажирів у міському транспорті", яке відновило законне право на проїзд в автомобільному траснпорті загального користування пільговикам Львова.

 «До Всесвітнього дня захисту дітей, коли я був у програмі «На часі» на ТРК «Львів», я зауважив, що важко говорити про захист,  якщо саме у Львові порушили права дитини і Конституцію Україну. Дітей викидали з маршруток за те, що не мали грошей, на моїх очах, коли діяло рішення. Мені як голові спілки подали перелік маршрутів, на яких це підтвердилося. Я передав ці документи голові міської ради, - зауважив пан Петро, заступник Голови ЛОГО спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина».


Чорнобильці поскаржилися теж, що вони не могли безкоштовно пересуватися на громадському транспорті впродовж двох місяців, поки діяли незаконні рішення Львівської міської ради: 

«Ми не мали можливості з Винник добратися спокійно до нашої 4-ої Міської лікарні на Мушака, за якою ми закріплені. А що вже говорити про Радіаційний центр захисту населення, який є аж на Сихові і люди туди приїжджають з усієї області. Бо бувало, що мусили по кілька разів на тиждень  відвідати лікаря і ці доїзди коштували дуже багато.  От, якби хтось порахував, скільки заробили перевізники на тих, хто під час дії анти законного рішення брав кошти за проїзд у пільговиків, - Олена Шульга, евакуйована з Прип’яті, член організації «Матері Чорнобиля».


Завдяки роботі учасників громадської організації, яка стала міцним фундаментом у боротьбі за права пільговиків, рішення виконкому від 10.03.2015 року № 115 було скасоване. Варто зазначити, що відтепер ветерани праці, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І і ІІ категорій зможуть безкоштовно пересуватися маршрутним таксі. Для всіх інших категорій громадян пільги були скасовані.

Представники громадських організацій, які зверталися по допомогу до ГО «Розвиток Громади» у боротьбі з незаконним рішенням № 115 від 10.03.2014 року, сьогодні завітали до офісу громадської організації, щоб подякувати активістам за їхню роботу та докладені зусилля.

«Щиро вдячні вам за підтримку і докладені зусилля. Завдяки проробленій вами праці наші діти могли отримати право на безкоштовний проїзду  маршрутному таксі» , - зазначив пан Петро , заступник Голови ЛОГО спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина».

Нагадаємо, представники  громадських організацій «Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива Родина»,  «Матері Чорнобиля» , «Полин Чорнобиля»,  ЛОО «УТОС», «Спілка учасників АТО», «Афганська сотня», «Рабів до раю не пускають», «Розвиток Громади» спільно з людьми з обмеженими фізичними можливостями та іншими соціально вразливими мешканцями Львова після прийняття Львівською міською радою рішення № 115 "Про обмеження дії пільговиї посвідчень" вийшли на безстрокову акцію протесту, аби захистити права на проїзд пільгових категорій населення.