Фігурант трьох кримінальних проваджень знову у кріслі директора львівської «УКРПОШТИ»?

Сьогодні, 29 липня, активісти ГО «Розвиток Громади»  разом з Львівською обласною спілкою соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих зустрілись з Миколою Ростовим, в.о директора «УКРПОШТА» у Львові, щодо інформації про поновлення на посаді Ярослава Лещука,  на якого відкриті три кримінальні провадження. На посаді його поновили суддя Шевченківського суду м. Києва Валерія Маліновська, а також головуючий суддя Апеляційного суду Києва Анатолій Стрижеус.

Обурені такою новиною активісти, вирішили особисто дізнатись усі деталі повернення у крісло директора  Ярослава Лещука. Він був з 29.12.2012 по 29.04.2014 року заступником, а  з 30.04.2014 по 09.02.2015 року Директором львівської дирекції ДППЗ "УКРПОШТА"

  
  • Ми не дозволимо людині, яка працювала за часів Януковича та розкрадала кошти, знову повернутись. На Ярослава Лещука відкрито три кримінальні провадження, ми вважаємо, що така людина не має права сидіти в кріслі директора. Саме тому прийшли сьогодні, щоб сказати, що не достатньо купити суддю, аби повернути собі  роботу, - коментує Олег Долінський, активіст ГО «Розвиток Громади»
При зустрічі з активістами теперішній в.о. директора львівської «УКРПОШТИ» Микола Ростов розповів про те, що вже сьогодні є наказ про звільнення Ярослава Лещука з посади директора. Також висловив свою підтримку небайдужим активістам, адже теж вважає, що  особа, на яку відкриті кримінальні провадження, не повинна очолювати «УКРПОШТУ» у Львові.

Правоохоронними органами упродовж 2014-2016 років відкрито 3 кримінальні провадження на Ярослава Лещука:
1) за фактом спричинення збитків Львівській дирекції УДППЗ «Укрпошта» на суму близько 7 млн. грн. в результаті заниження у декілька разів кількості листів (з нанесеними знаками про оплату та відбитками календарного штемпеля за допомогою маркувальних машин), які пересилались корпоративним клієнтам приватними поштовими операторами ТОВ «ТД «Міст Експрес» та ТОВ «ДМ-Експрес»;
2) за фактом  привласнення, розтрати службовими особами Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» державного майна, яке знаходиться на балансі Поштампу-ЦПЗ №1 по вул. Навроцького, 8 у м. Львові, на суму 38 тис. 694 грн. 84 коп.;
3) за фактом привласнення службовими особами Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» спільно з посадовими особами ТОВ «Галнафтаінвест» та «Артек ЛТД» державних коштів у розмірі на суму понад 1 млн. грн. внаслідок завищення вартості виконаних робіт підрядною організацією.

Однак, станом на сьогодні жодній екс-посадовій особі Львівської дирекції УДППЗ «УКРПОШТА» не повідомлено про підозру, усі строки досудового розслідування грубо порушено. Екс-директор Львівської дирекції «УКРПОШТИ» Лещук Ярослав Романович, який був безпосередній виконавцем протиправних корупційних схем на вказаному державному підприємстві, намагається поновитися на роботі за допомогою рішення суду.
 
Нагадаємо, що Ярослав Лещук вже був звільнений з посади директора «УКРПОШТИ» у Львові. Та у судовому порядку зміг добитися поновлення.  Його позов задовольнила суддя Шевченківського районного суду міста Києва Валерія Маліновська. Це рішення підтримав також Апеляційний суд міста Києва в особі головуючого судді Анатолія Стрижеуса.