Комісія із культури, промоції, ЗМІ та туризму Львова погодила звернення «Розвитку Громади»

Громадська організація та благодійний фонд «Розвиток Громади» нещодавно направили офіційне звернення Музичко Ярославу Йосифовичу з проханням розглянути та підтримати визнання на офіційному рівні третього четверга травня, щорічно – «Днем української вишиванки».

Команда благодійного фонду та громадської організації «Розвиток Громади», як партнери та співорганізатори свята, звернулися до влади міста з проханням підтримати запровадження щорічного святкування «Дня вишиванки» у місті Львові.

Протягом двох місяців члени «Розвитку Громади» робили все можливе аби домогтися визнання «Дня української вишиванки» у Львові на офіційному рівні. Громадські активісти також звернулися до Президента України Петра Порошенка з проханням внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів  про працю України" - щодо встановлення на державному рівні національного свята "Дня вишиванки", яке щорічно відзначатиметься у третій четвер травня. Також визначити цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України.

Кілька днів тому до громадської організації надійшов лист з погодженням від Комісії із культури, ЗМІ та туризму Львівської міської ради щодо можливості запровадження святкування третього четверга травня, як Дня української вишиванки щорічно. Дане рішення комісії є першим кроком до позитивного голосування на сесії ЛМР.

Нагадаємо, свято «День української вишиванки» народилося 9 років тому у Чернівцях з ініціативи студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і було щиро підтримано територіальною громадою.

Це свято, покликане об’єднати українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів. Таке свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного свята. Його мета – зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, наші українські цінності, популяризувати, розвивати та виховувати до них повагу.