Питання спірної землі між Львовом та селом Рясне-Руське досі невирішене

Активісти ГО «Розвиток Громади» взяли участь в обговоренні питання спірної землі між Львовом та селом Рясне-Руське, яке відбулося 1 липня в приміщенні Рясне-Руської сільської ради. Під час роботи члени громадської організації наголосили, що дбають виключно про інтереси громади.

Влада Львова планує розширити межі міста за рахунок землі сусіднього села, та для затвердження нових меж потрібна згода сільської ради. У разі неприйняття сторонами згоди, питання погодження меж Львова будуть розглядатись у судовому порядку. Обговорити всі плюси і мінуси цього питання прибули мешканці села Рясне-Руське, депутати сільської ради, депутати Яворівської районної ради, Львівської обласної ради, представники ГО «Розвиток Громади» та ГФ «Афганська сотня».

Активісти ГО «Розвиток Громади» входять до робочої групи по виділення земельних ділянок учасникам АТО при ЛОДА. Землю між Львовом та с.Рясне-Руське можна було б виділити учасникам антитерористичної операції, але через спірну ситуацію щодо права власності земельних ділянок, це є неможливим. В разі, якби землі залишились в межах території села Рясне-Руське, сільська рада б виділила землі для військових.

Попередньо робочою групою, до якої  входили представники «Розвитку Громади», депутати  сільської ради,  працівники Львівської міської ради та обласної державної адміністрації було напрацьоване  компромісне рішення, за яким 115 га території відійде селу Рясне-Руське. У разі не прийняття цього компромісного рішення, вирішення питання доведеться шукати в суді, а судові процеси, як відомо, можуть тривати роками. Своє бачення щодо цього висловили учасники антитерористичної операції, присутні на зустрічі. Зокрема, вони акцентували увагу на тому, що сьогодні треба воювати за землю на сході України, а не в сесійній залі.

Члени ГО «Розвиток Громади» під час зустрічі повідомили присутнім про можливі ризики в обох варіантах вирішення з юридичної точки зору. Наприкінці дискусії учасники зустрічі прийняли рішення звернутися до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, щоб посадовець проаналізував ситуацію та представив громаді свій шлях вирішення питання.

"Варто пам'ятати, що рішення в цій ситуації буде приймати громада села, і ми будемо його підтримувати та продовжувати відстоювати їхні інтереси", - наголосив під час зустрічі голова ГФ "Афганська сотня" Ігор Коцюруба.


Окрім обговорення земельного питання на засіданні голова Рясне-Руської сільської ради Емілія Смокоровська спростувала неправдиву інформацію щодо ГО «Розвиток Громади», опубліковану на сайті revolutionua.com.  Своїми словами Емілія Петрівна розповіла як активісти громадської організації допомагали сільській раді та надавали юридичний супровід по вирішенню питання щодо  встановлення територіальних меж. Також наголосила, що громадська організація активно підтримує громаду села і буде відстоювати її інтереси до кінця.