Що отримає Самопоміч від блокади ОРДЛО

Вже сьогодні певні політичні сили отримають бонуси від енергетичної блокади. Якщо Ви думаєте, що це лише політичні дивіденди, то дуже помиляєтесь. Ціна значно вища.

 Блокада ОРДЛО розпочалася з ультиматуму, який висунули 16 грудня минулого року «ветерани-добровольці»: або звільнення з полону українських військових, або цілковита блокада сполучення з непідконтрольними територіями. Оскільки вимоги не були задоволені 26 грудня активісти на чолі з народним депутатом від «Самопомочі» Семеном Семенченком розпочали блокаду. Його підтримали колеги по «Самопомочі» та представники «Укропу».

Через участь у блокаді двох політичних сил, які володіють медіа-холдингами (Коломойського і Садового), про звільнення українських військових з полону давно забули, а українське суспільство розділилось на дві частини не розуміючи які направду ризики і досягнення від енергетичної блокади.
 
Позицію Самопомочі, яка є винуватцем блокади, можна описати так: продажна українська верхівка торгувала з ОРДЛО, аби в терористів не закінчувалися гроші на війну Росії проти України. Конкретно, депутати від Самопомочі звинувачують оточення Президента України, у отриманні відкатів від торгівлі з окупованими територіями. Публічна риторика блокадників зводиться до того, що торгувати з окупантами та їх маріонетками з ОРДЛО – аморально. Однак блокада в дійсності перешкоджає лише легальним вантажоперевезенням, які здійснюються між українськими підприємствами. Вона жодним чином не заважає справжній контрабанді, яку перевозять ніяк не залізницею, а через блокпости. Тобто, ініціатори блокади насправді чинять тиск на державу та її економіку, а не воюють з контрабандою і незаконною торгівлею з окупованими територіями.
 
Державні ж мужі в один голос переконують, блокада грає на руку Росії, підриває енергетичну незалежність нашої держави, змушуючи українські підприємства закуповувати необхідне вугілля у країни-агресора за підвищеною ціною. У правдивості цього твердження можна було б сумніватись, але після оголошення терористами ультиматуму, вже 1 березня вони встановили реальний контроль над українськими підприємствами на окупованій території. Виглядає, що депутати від Самопомочі, блокуючи вугільну торгівлю з Донбасом, дали терористам аргументований привід для рейдерського захоплення українських підприємств, які платили податки в Державний бюджет України.
 
1 березня на сайті СБУ з’явилось повідомлення про те, що СБУ перехопила розмову ватажка бойовиків "ДНР" Олександра Захарченка з громадянином РФ про вказівку передати "націоналізовані" бойовиками українські підприємства олігарху Сергію Курченку, який оголошений в Україні у розшук і переховується Росії. "Зрозуміло, що податки від "націоналізованих" підприємств внаслідок блокади не надходитимуть до українського бюджету, а всі прибутки опиняться у "гаманці" екс-президента України Януковича", - зазначає СБУ. Отже, ініціатори блокади грають з Росією на одному боці, і зрозуміло, що така гра не буває безоплатною. Яку частку націоналізованих підприємств отримає Самопоміч, як виконавець замовлення, залишається лише здогадуватися.
 
Говорити про патріотизм і віддавати в руки агресору українські підприємства, які знаходяться на окупованій території однозначно відділяє Україну від своїх територій, а повідомлення Начальника Штабу економічної блокади ОРДЛО Сергія Акимовича від 2 березня про перехід до другого етапу, блокування автомобільних шляхів, взагалі перетворить Донбас на друге Придністров’я.

В підсилення тиску на українську владу депутати від Самопомочі в ультимативній формі вимагають від Верховної Ради України розглянути законопроект «Про тимчасово окуповані території»
. Єгор Соболєв роз’яснює необхідність прийняття документу так: «У разі прийняття цього законопроекту, він дозволяє пересилання на окуповані території виключно гуманітарних посилок, постачання їжі та одягу, що необхідно для наших громадян, які опинилися під окупацією. Уся інша торгівля має бути забороненою, на Росію має бути покладена юридична відповідальність за порушення прав наших громадян на цих територіях, за руйнацію інфраструктури, за все, що відбувається під їхнім «чоботом». В дійсності, окрім повної заборони здійснювати поставки товарів (робіт, послуг) за всіма митними режимами з тимчасово окупованої території, за винятком особистих речей громадян, законопроект передбачає відверто дискримінаційні норми проти українського населення, яке сьогодні опинилося непідконтрольній Україні території: відмова у виплаті пенсій та соціальних допомог, анулювання ліцензій вищих навчальних закладів, заборону здійснення пасажирських перевезень через межу тимчасово окупованої території тощо. Однак, найцікавішою є Глава IV «Порозуміння», відповідно до якої, усі працюючі мешканці тимчасово окупованої території (в т.ч. вчителі, вихователі, бібліотекарі) мають пройти процедуру «очищення» Національною комісією з порозуміння, а в подальшому на них чекає заборона (навіть довічно) обіймати певні посади в органах державної влади і в органах місцевого самоврядування, бути кінцевим бенефіціарним ЗМІ та займатись журналістикою.

Прийняття законопроекту Самопомочі у незмінному вигляді, здійснить остаточне відторгнення окупованих територій від України. Україна окрім втрати контролю над територією і над власними надрами відвернеться від своїх співвітчизників. Не є таємницею, що не всі патріотично налаштовані українці мали фінансову змогу покинути рідну землю. І саме ці люди є чи не єдиною сильною ланкою, яка зможе повернути Україні контроль над цією територією.

Цей законопроект від Самопомочі «великий плювок» в сторону українських воїнів, які захищали кожен шмат цієї землі від збройного агресора. Це повна капітуляція України перед російськими сепаратистами.

Сьогодні Самопоміч робить Росії чудовий дарунок, у вигляді енергетичного колапсу в Україні. На черзі - силові протистояння між силовиками і добровольцями, які з благими намірами блокують залізничні колії і блокпости, не розуміючи всієї правди. На додачу, Самопоміч показує країнам Заходу, неспроможність української суверенної держави, яку розриває не лише зовнішній ворог, але й проросійські політичні сили всередині країни, які прагнуть відрубати від країни таку економічно обтяжливу, але нашу рідну, українську, омиту кров’ю територію.