Громадськість взяла участь в обранні очільника Державної фіскальної служби у Львові

Активісти «Розвитку Громади» та інші представники громадськості та ЗМІ заслухали претендентів на важливу державну посаду.

В четвер, 30 липня, в приміщенні ЛОДА відбулися відкриті співбесіди з претендентами на посаду керівника податкової. Зайняти крісло головного податківця області зголосилося 16 осіб, втім на саму співбесіду п’ятеро з них не з’явилися.

Заслуховувати кандидатів, окрім громадськості й представників ЗМІ приїхала спеціально запрошена комісія з Києва, на чолі з Наталією Рубан, керівником Департаменту податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби України.  Столична комісія за результатами відкритої співбесіди формувала рекомендацію, яку представлять головному податківцю країни.

За попередньо визначеним протоколом, претендентам на посаду керівника Державної фіскальної служби Львова давалось 5 хвилин на виступ та 10 хвилин - на запитання від слухачів. Проте регламент часто порушували. Причиною цьому стала велика кількість запитань від громадськості до претендентів, яка з усією відповідальністю віднеслася до обрання професіонала, що займе таку високу посаду. Питання стосувалися професійної відповідності кандидатів, їх планів, щодо вдосконалення роботи служби, звучали й досить провокативні питання на кшталт: «Чи брали ви хабарі?» або «Яким бізнесом володіють ваші родичі?».

За результатами довгого відбору, який тривав близько чотирьох годин, члени комісії проголосували за того кандидата, якого рекомендуватимуть Києву. Однакову і найбільшу кількість голосів (5 "ЗА") набрали двоє осіб – Кондро Ігор Володимирович та Лемішовський Василь Іванович.

Роль громадськості після Революції Гідності, безумовно, стала набувати значної сили. Звичайні люди, українці, прагнуть не допустити процвітанню корупції на Батьківщині й роблять все можливе аби захистити важливі державні служби від корупціонерів. Прикладом небайдужості та єдності громадськості стали вчорашні співбесіди з претендентами на посаду очільника податкової. На відкритому конкурсі були присутні більше п’ятдесяти представників громадських організацій, всі вони намагалися вплинути на важливі суспільні процеси, не допустити приходу на посаду головного податківця області людини некомпетентної чи корумпованої.