Громадськість протестує проти бездумного «роздавання посад» у Держгеокадастрі

Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру було призначено Романа Степановича Мигаля на посаду першого заступника Держгеокадастру у Львівській області. Громадськість обурило таке  призначення «людини доби Януковича», якого  неодноразово підозрювали у непрозорих схемах розподілу земельних наділів.

Представники громадської організації «Розвиток Громади», ГФ «Афганська сотня», ГФ «Рабів до раю не пускають»,  "Спілка соціального захисту бійців АТО і сімей загиблих", ГО «Народна самооборона Львівщини», ГО «Варта 1», ГО «Варта 700», ГО «Самооборона Львівського Євромайдану», ГО «Економічний бойкотний рух», ГО «Пріоритет права» та  інші 18 серпня, вийшли на мирний пікет під стіни ЛОДА.

«Учора нам повідомили, що пана Мигаля буде призначено на одну з керівних посад. Такого призначення ми не допустимо. Вже більше року з цією людиною триває війна громад, які не можуть законно отримати свої землі. Є скарги мешканців Пустомитівського району, на які пан Мигаль не реагує… Ми не можемо допустити, щоби кадри, які працювали при Януковичу, претендували на високі посади», – наголосили представники громадськості.Варто зазначити, що  29 січня депутати Пустомитівської районної ради більшістю голосів висловили недовіру начальнику Пустомитівського відділу Держземагенства Роману Мигалю. Також діяльність начальника відділу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Пустомитівському районі перевіряла Служба безпеки України за ініціативою Львівської ОДА. Мешканці району неодноразово говорили про порушення у земельних питаннях у селі Раковець Пустомитівського району, 37 жителів якого впродовж п’яти років не можуть отримати державні акти на землю.

Мирних пікетувальників, які вимагали відмінити призначення Романа Мигаля на посаду першого заступника Держгеокадастру у Львівській області, представники ЛОДА запросили до будівлі. У державній установі відбувалося засідання Колегії. Представники громадських організацій та львів"яни, які приєдналися до активістів вели палку дискусію. Громадськість вимагала не допустити призначення чиновника "часів Януковича" на ключову посаду Держгеокадастру у Львівській області. Зокрема представник "Спілки соціального захисту бійців АТО і сімей загиблих" чітко поставив запитання всім присутнім у сесійній залі: "Чи мають право займати посади люди Януковича? Чи варто захищати таких чиновників?" Громадські активісти вимагали, щоб до них вийшов Роман Мигаль, але у ЛОДА відповіли, що його немає на місці, хоча серед людей подейкували, що він таки був присутнім на засіданні Колегії, але не набрався сміливості вийти до своїх співгромадян та поспілкуватися із ними відкрито.Найбільш активних представників громадськості запросили на нараду до Головного управління Держземагентства у Львівській області. За круглим столом активісти разом з керівниками установи обговорили проблему надання земельних ділянок учасникам АТО, а також скандальне призначення Мигаля, якого громадськість підозрює в непрозорості та порушенні закону.  Чиновники пообіцяли провести робоче розслідування, стосовно відсутності Мигаля на робочому місці. Домовилися зустрітися в середу, 26 серпня об 11:00, підготувати пропозиції й обговорити подальший план дій щодо врегулювання ситуації.