Громадські організації Львова проти обмеження прав пільговиків

Активісти просять Президента, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ  відреагувати на порушення законних прав та інтересів пільгової категорії громадян (пасажирів).

Рішенням №115 від 10.03.2015 року  «Про тимчасове встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті» виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив обмежити час дії пільгових посвідчень. Відтак, інваліди 1,2 та 3 груп, Ветерани війни, діти з багатодітних сімей та інші категорії населення, які згідно зі Законом України мають право на безоплатний проїзд, до 10 години та після 16 години цього права позбавляються. Обмеження діє як у міському, так і у приміському транспорті.

Пільги на проїзд є закнодовчо визначеними на всій території України, тобто слід прийти до однозначного висновку, що рішенням виконавчого комітету ЛМР вони скасовуватись чи обмежуватись не можуть і є такими, що суперечать нормам чинного законодавства України.

У зв’язку з тяжким економічним становищем в Україні, більшість пільгової категорії пасажирів не мають додаткових коштів на оплату проїзду в міському транспорті. Тому рішення ЛМР про обмеження дії пільгових посвідчень на проїзд у міському та приміському транспорті є злочином проти людяності, що може призвести до соціального вибуху.

До ГО «Розвиток Громади» звернулася Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина» з проханням захистити права соціально незахищеного населення, об`єднавши зусилля посприяти у вирішенні питання щодо скасування зазначених обмежень для дітей пільгових категорій, зокрема і для дітей з багатодітних сімей.

У листі-зверненні йшлося: «Звертаємо Вашу увагу на той факт, що час з 10.00 по 16.00  є, фактично, часом перебування дітей на навчанні, а отже є всі підстави вважати, що даним Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради має на меті обмежити право безоплатного проїзду саме для дітей пільгових категорій, до яких належать діти з багатодітних сімей».

Активісти  зазначають: «Таке рішення органу місцевого самоврядування - це дискримінація найвразливішої категорії громадян України, на яку потрібно відреагувати! Ніхто не вправі обмежувати права і законні інтереси пільгової категорії громадян (пасажирів) з будь-яких мотивів, а особливо із вищенаведених»

 
Громадські організації «Розвиток Громади», «Рабів до раю не пускають», «ВПВ Патріот», «Українська спілка учасників АТО» та Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина» направили колективні звернення для виконання міському голові Львова Андрію Садовому та контролю Президентом України, Прем’єр-міністром України, Генеральним прокурором та Міністром внутрішніх справ. У зверненнях громадськість просить негайно скасувати Рішення Львівської міської ради №115 від 10.03.2015 року «Про тимчасове встановлення дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у міському автотранспорті».
 


 Фото: orphancenter.org.ua