Щодо роботи архітектора Містопроекту розпочато досудове розслідування

ГО «Розвиток Громади» та ГО «Центр підтримки і сприйняття захисту прав людини» звернулись у правоохоронні органи щодо законності проектування архітектором держпідприємства «Містопроект» Юрієм Столяровим дев’яти скандальних детальних планів території у м. Львові. Відповідну заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 366, 367 КК України, вже внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Передбачається встановити, чи розроблені архітектором детальні плани не суперечать Генплану та планам зонування районів м. Львова.

Нагадаємо, у Львові, розпорядженням голови Львівської ОДА, створено комісію, до якої входять представники громадськості, обласні чиновники, архітектори та експерти, щодо перевірки діяльності ДП «Містопроект». Архітектори цього держпідприємства розробили левову частку усіх детальних планів м. Львова, частина з яких суперечать інтересам мешканців та порушують вимоги законодавства про регулювання містобудівної діяльності. Зокрема у декількох ДПТ було змінено цільове призначення земельних ділянок із «земель промисловості» на «житлову забудову». Зважаючи на такі обставини, члени комісії 13 березня, після розгляду матеріалів справи, відсторонити Юрія Столярова від розроблення містобудівної документації у межах м. Львова на час слідства. А вже завтра, 3 квітня, відбудеться чергове засідання комісії, на якому розглядатимуть звіт правоохоронних органів щодо перебігу досудового розслідування. ГО «Розвиток Громади», в особі представників комісії, тримає дане питання на особливому контролі.

Попри такий скандал у сфері містобудування чиновники Львівської міськради оголосили чергові громадські слухання щодо розроблення ДПТ, у якому знову змінюють цільове призначення земельних ділянок. Замість земель промисловості на території колишнього Львівського дослідного нафтомаслозаводу, що на вул. Б. Хмельницького, посадовці ЛМР запланували збудувати низку багатоповерхівок та 17-поверховий готель!

Закликаємо усіх небайдужих львів’ян прийти у понеділок, 15 квітня, на громадське слухання у приміщення актового залу Шевченківської райадміністрації (вул. В. Липинського) о 18:00 год та змусити чиновників врахувати інтереси громади м. Львова. Також місцеві мешканці можуть подавати, у межах громадських слухань, свої письмові зауваження та пропозиції до 1 травня 2019 року у ЦНАПи.