Громадські активісти пропонують правки до Проекту типового Положення про громадську колегію при управлінні Львівської міськради

Юристи громадської організації «Розвиток Громади» підготували низку зауважень та пропозицій до проекту типового Положення про громадську колегію при управлінні Львівської міської ради. Обговорення чорновика проекту цього положення відбудеться 15 січня.

Нещодавно Львівська міська рада опублікувала проект і запросила громаду на його обговорення. 

До початку обговорень активісти ГО «Розвиток Громади» виявили у проекті низку спірних пунктів і надіслали міському голові Андрієві Садовому лист із зауваженнями та пропозиціями.

Зокрема активісти пропонують створювати колегію безстроково,  а не на певний термін, як сказано в проекті. Також пропонують не обмежувати кількісний склад колегії лише на 21 особу ( гранична кількість членів колегії не повинна строго фіксуватися). До складу колегії пропонують  вносити не більше одного представника інституту громадянського суспільства, а також не давати можливості комітету Львівської міськради формувати завдання для колегії.

Нагадаємо, створення громадських колегій передбачене проектом «Громади в дії», що реалізовується Інститутом міста за фінансування Програми ЄС «NeighbourhoodCivilSocietyFacility 2012 and Non-State

ActorsandLocalAuthoritiesinDevelopment(NSA&LA) 2012 and 2013». Проект спрямований на активізацію локальних громад міста, співпрацю з громадськими активістами, а також налагодження ефективного діалогу мешканців з місцевою владою через залучення у процес планування та прийняття рішень. Партнери проекту: управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, ГО «Центр дослідження місцевого самоврядування», Український Католицький Університет та ГО «LegalService».

Варто зауважити, що активісти пропонують за прогули засідань колегії виключати її членів.   

Такі колегії створюють задля прозорості й відкритості роботи Управлінь міськради, а також для запобігання корупції.
Небайдужі громадяни можуть прийти на громадські слухання 15 січня о 16:00 в каб. 202 ЛМР.