ГО “Розвиток Громади” намагається пришвидшити люстрацію на Львівщині

Активісти направили офіційний лист-звернення Голові Львівської обласної адміністрації Юрію Турянському та Начальнику управління юстиції області Миколі Кадикалу.

Громадська організація звернулася до високопосадовців з проханням пришвидшити люстрацію на рівні області, відповідно до Закону України про “Очищення влади”, який вступив в силу 16 жовтня 2014 року.
 
“Для нас дуже важливо, щоб Закон про люстрацію на Львівщині почали виконувати якомога швидше й всі чиновники, що займали посади при президенстві Януковича були звільнені. Цього прагне народ України, а ми як активний інститут громадянського суспільства просто повинні пришвидшити та проконтролювати виконання Закону” – розповів керівник відділу “Взаємодія з владою” Юрій Татомир.
 

До вашої уваги подаємо повний текст звернення:

“Громадська організація «Розвиток громади» засвідчує Вам своє шанування та вважаємо за необхідне довести до вашого відома наступне. ГО «Розвиток громади» є активним інститутом громадського суспільства, яка бере участь у суспільному житті держави, Львівщини і міста Львова зокрема. Вважаємо своїм обов’язком підняти питання про прискорене очищення влади.
Відповідно до Закону України «Про очищення влади» особи, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року – підлягають під заходи проведення очищення влади (люстрації) для утвердження демократичних цінностей, верховенства права та людини в Україні.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону – особи, які перебувають на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 цього Закону, подають керівнику або органу, зазначеному у частині четвертій статті 5 цього Закону, власноручно написану заяву, у якій повідомляють про те, що до них застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 цього Закону, або повідомляють про те, що до них не застосовуються відповідні заборони, також про згоду на проходження перевірки, та згоду на оприлюднення відомостей щодо них відповідно до цього Закону.
Неподання заяви у строк, передбачений частиною другою цієї статті, є підставою для звільнення особи із займаної посади не пізніше як на третій день після спливу строку на подання заяви та застосування до неї заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 цього Закону.
На підставі вище сказаного ГО «Розвиток громади» звертається до Вас з проханням пришвидшити очищення влади на рівні області, відповідно до Закону України «Про очищення влади», який вступив в силу 16 жовтня 2014 року.”

Нагадаємо, у юридичному відділі громадської організації роз’яснили як проходитиме люстрація в Україні.

Фото: slovoidilo.ua