«Ми завжди діяли і будемо діяти в межах правового поля», - правозахисник А. Болюбаш

В п’ятницю, 28 серпня, відбулася прес-конференція громадських організацій Львова щодо ситуації, що склалася між ГО «Розвиток Громади», Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, а також ГО «Правий Сектор – Захід».

У львівському Прес-клубі зібралися представники громадських організацій, формувань та  об’єднань - «Самооборона Львівського Євромайдану», «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», «Розвиток Громади», «Рабів до раю не пускають», «Всеукраїнська координаційна рада майдану» та інші, а також представники засобів масової інформації.

Прес-конференція розпочалася з виступу голови громадської організації Олега Долінського, який пролив світло на ситуацію, що склалася в Держгеокадастрі 26 серпня за участі славнозвісної громадської організації «Правий сектор – Захід». На зустрічі було оприлюднено відеозаписи, що підтвердили слова Долінського щодо дій активістів із шевронами правого сектору. Також всі присутні мали змогу побачити оперативну зйомку із входу в приміщення Держгеокадастру 27 серпня, де було видно близько п’ятдесяти чоловіків, які ідентифікували себе як члени правого сектору. Люди у камуфляжі зі шевронами перегородили вхід представникам громадської організації , висловлювались нецензурно та некоректно й погрожували фізичною розправою активістам «Розвитку Громади».

 Після цього представниця Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих Марія Ференц розповіла про кричуще та антиукраїнське приховування інформації щодо розподілу земельних ділянок для «атошників».

««Розвиток Громади» захищає права учасників АТО та їхніх сімей. Вони неодноразово нам допомагали й будуть допомагати аби військовослужбовці могли отримати землю, яка належить їм за Законом», - озвучила Марія Ференц.


Правозахисник Андрій Болюбаш пояснив, чому і для чого громадськість зустрічалася з начальником вищезгаданого управління. Їх цікавило як і кому надають земельні ділянки, призначені для учасників АТО. Бо, за інформацією їхньої громадської організації, жодної ділянки, призначеної бійцям та їх родинам, не надано, хоча на папері начальник Пустомитівського відділу Роман Мигаль звітував про позитивні результати цього процесу. 

На прес-конференції також виступили представники «Самооборони Львівського Євромайдану», «Рабів до раю не пускають» та «Всеукраїнської координаційної ради майдану». Всі вони висловилися в підтримку «Розвитку Громади».
До розмови долучився й координатор  І-го батальйону Національної гвардії України, член  тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування обставин конфлікту в Мукачеві, народний депутат Андрій Антонищак:

«Ми з «Розвитком Громади» знайомі давно, ще коли хлопці були голі й босі під Слов’янськом, саме вони допомагали нам. Саме ця організація допомогла й військовим під Дебальцевим й зараз організовує реабілітацію для бійців АТО», - розповів Антонищак.
Не зважаючи на бруд, яким поливають «Розвиток Громади» в засобах масової інформації, активісти громадської організації довели, що діють вони лише на благо та розвиток  суспільства у правовому полі.