Чи матиме Львівщина достатньо коштів на ремонт доріг?

Учасник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда активно відстоював думку громади на публічних дебатах «Хто матиме якісні дороги на Львівщині після децентралізації влади?»

Представники політичних партій під час круглого столу висловили свою думку щодо наслідків децентралізації для львівських доріг.

На думку противників децентралізації після зміни системи управління територіальні громади Львівщини, за сьогоднішнього чинного законодавства, не отримають належних фінансових ресурсів для ремонтів доріг. Опоненти вважають що децентралізація навпаки допоможе Львівщині самостійно розпоряджатись коштами від акцизних зборів та податків, які на цей час контролює держава.

Відповідаючи на питання Романа Дуди, члена комісії з питань ЖКГ, транспорту, розвитку інфраструктури та ПЕК Громадської ради при ЛОДА, голова депутатської комісії Інженерного господарства, транспорту та зв’язку, розповів, що безлад у Львові через те, що всі роботи виконує одна фірма. І вона просто не встигає. А якби роботу грамотно поділили між кількома учасниками, то вже би й трамвай на Сихів їздив.

- Кошти на прокладання трамвайної колії на Сихів є, але проблема з підрядником,  який буде виконувати роботи з каналізування,тому що там потрібна заміна колектора. У лютому-березні вже було визначено, але чомусь все відтягується. Я думаю, що якщо трамвай на Сихів  поїде через рік, то це буде дуже добре. Моя позиція була така, що не тільки «Онур» має виконувати роботи, мають бути дві конкурентних європейського рівня фірми. Тоді би вони швидко працювали, – сказав він.


Підсумовуючи, експерти дійшли згоди, що найважливішим у питанні ремонту доріг є контроль за коштами і припинення корупції у Львівавтодорі.

- Розвиток міста і області можливий лише при у мові правильного використання коштів,- підсумував Роман Дуда.