Круглий стіл щодо Закону України про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій

За три роки мають бути реформовані усі засоби масової інформації. Йдеться у законі. Але потрібні поправки у законах, аби цей процес став можливим.

У Львівській області зареєстровано 43 друкованих ЗМІ, діючі з яких – 34. Під час приватизації, звісно, вони не збережуться. Відбувається втручання влади в органи місцевого самоврядування, йшлося на конференції. Районні газети мусять бути дотаційними. На сьогодні уряд виділяє всього 79 млн. грн., але інформація надходить різнобічна, незважаючи на низьку оплату праці в галузі. Себто на районну пресу гроші виділятися не будуть, коли буде один власник. Тобто політика редакції формуватиметься однобоко. Виглядає так, що іде війна за приватизацію приміщень, майна…

Журналістика покликана висвітлювати різні точки зору, різних політичних партій, різних фракцій. А один власник – це одна думка. Виглядає так, що робиться усе, щоб позбавити Україну первинного формаційного простору. Натомість навпаки потрібно знаходити усі можливі і неможливі методи , щоб інформувати людей у сільській місцевості про те, що робиться у світі. Цей закон вноситься тими людьми, які хочуть нанести шкоду Україні, неодноразово наголошувалося за круглим столом. Журналісти обурені. «Цей закон необхідно піддати люстрації, бо не можна роздержавлювати районні друковані ЗМІ», – підкреслив один із районних редакторів.
 
Зокрема, Микола Савельєв, головний редактор газети «Ратуша» сказав: «Йдеться про знищення усіх районних друкованих ЗМІ, а не про реформування. Співзасновником редакційний колектив у власності якого принтер, факс і пара компів ніхто не візьме. Для чого реформувати засоби масової інформації? Це вже тягнеться 10 років і нічого страшного, так може ще 10 років протягнемо? Йде формування громадської думки по стратегії України в тому числі, але це замовні матеріали. А офіційно цього не доведеш».
 

На круглому столі було внесено пропозицію про винесення резолюції про припинення введення в дію цього закону, як шкідливого для інформаційної політики держави, заручившись підтримкою місцевих органів самоврядування і депутатів обласної ради. І якщо розробляти новий закон, то у нього має бути включено усі ЗМІ, в тому числі ТБ і радіо. Має бути загальнодержавний вплив і формування думок.

Ніка Нікалео,
письменниця, журналістка