Громадськість вимагає від ЛОДА боротись з нелегальними заправками у Львові та області

Сьогодні, 30 липня, на апаратній нараді голова Громадської ради при ЛОДА Андрія Болюбаш озвучив очільнику області необхідність створення Координаційної ради при Львівській обласній держадміністрації по боротьбі з несанкціонованими пунктами торгівлі паливно-мастильними матеріалами на території міста Львова та області. Ініціаторами створення такої ради виступили  ГО «Розвиток Громади», ГО «Антикорупційний моніторинг Львівщини», ГО «УСУ АТО» та штаб Львівської обласної партійної організації політичної партії «Національний корпус», які з відповідним проханням звернулись до голови Громради.
 


Нагадаємо, у Львові та області  за результатами здійснення заходів громадського та державного контролю зафіксовано значну кількість розміщень об’єктів, які здійснюють несанкціоновану торгівлю паливно-мастильними матеріалами, тобто не мають жодних дозвільних документів на здійснення торгівлі такими товарами. За попередньою інформацією на Львівщині зафіксовано 24, а у місті Лева 16 «нелегальних заправок».А це окрім правопорушення становить ще й значну небезпеку для життя та здоров’я людей, а також навколишнього середовища. Все тому, що «нелегальні заправки» з сумнівною продукцією експлуатуються фактично без врахування протипожежних та санітарних норм, що може призвести до пошкодження обладнання і, як наслідок, його займання та вибухів.
 
Оскільки, Ми переконанні, що встановлено лише невелику кількість нелегальних станції продажу паливо-мастильних продукції на території Львова та області і постійно з’являтимуться нові, створення координаційної ради дозволить детально промоніторити цю проблематику та проводити постійні рейди з перевіркою на відповідність усієї документації законодавству та дотриманню умов провадження ліцензованої діяльності. В результаті це дозволить вирішити проблемне питання «нелегальних заправок» у всій області.
 
До складу Координаційної ради необхідно включити представників громадськості, журналістів, а також контролюючих органів - Управління ДФСУ у Львівській області, Управління ДСНСУ у Львівській області, Департамент ДАБІ у Львівської області, Інспекцію ДАБК у місті Львові, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Прокуратуру Львівської області, Департамент захисту економіки НП України у Львівській області.
 
Відповідне звернення направлене очільнику області Олегу Синютці та контролюючим органам, що повинні увійти до Координаційної ради