«Культура 2025. Платформа стратегічних ініціатив» – конференція, у якій взяла участь наша громадська організація

13 листопада у Львові відбулася стратегічна сесія обговорення культурних ініціатив від платформи для змін «Культура 2025. Платформа стратегічних ініціатив».

Під час заходу діячі культури, серед яких був і наш представник, а саме керівник напрямку “Культури та мистецтв” ГО “Розвиток громади” ознайомилися із проектом «Культура 2025» та обговорять нову стратегію змін у культурному просторі країни у 2015- 2025 рр.

Учасників сесії умовно поділили на групи відповідно до сфери їх культурної діяльності. Обговорення проблематики кожної із галузей культури відбувалося як у групах, так і між ними.

Важливою подією програми стала лекція українського філософа та публіциста Володимира Єрмоленка на тему: «Культура – ключ до порозуміння і розвитку суспільства».

У контексті стратегії повернення до витоків, про яку згадав відомий філософ, від нашої громадської організації поступила пропозиція введення нового освітньо-культурного курсу з української міфології, починаючи з наймолодших, коли свідоміть ще не засмічена сфальшованою історією нашої країни.
 
“Діти – це той креативний пласт, який здатен підняти і розвивати те, що нам передали предки, і що свідомо приховувалося і замовчувалося московським агітпропом. Важливо також просувати вітчизняну культуру у світі, відкривати глибокі духовні традиції України через “Дні української культури” закордоном”, – підкреслила Вероніка Хідченко, член нашої громадської.
 

Модерували захід Ілона Демченко, Микола Скиба, Катерина Ботанова, Юрій Рибачук та ін.

Наприкінці заходу відбулася презентація результатів роботи у групах.

Стратегічна сесія пройшла у Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка на Драгоманова, 5.

Проект «Культура 2025. Довгострокова національна культурна стратегія» ініційований робочою групою при Міністерстві культури України.