В ефірі ТРК “Львів” обговорили реформи місцевого самоврядування та охорони здоров’я

Керівник відділу “Взаємодія з владою” Юрій Татомир був запрошений у телевізійний ефір в якості експерта.

У програмі “На часі” також були присутні народний депутат Михайло Хміль, міський голова Нового Роздолу Володимир Туз та заслужений лікар України Євген Москвяк. В телевізійному ефірі вони висловили свої думки стосовно реформи місцевого самоврядування та наголосили на важливості децентралізації влади в Україні.
 

Юрій Татомир повідомив: “Ми забуваємо про один важливий момент, нам не варто чекати на зміни до Конституції, громаді потрібно брати ініціативу у свої руки та діяти”. Юрист додав, що тільки народ України є носієм влади і чекати якихось зрушень від Верховної Ради не варто. 
Також прозвучало болюче для всіх питання: Як подолати корупцію в Україні? Юрист Татомир Ю. наголосив на тому, що в Україні є велика кількість дублюючих законів в яких звичайним громадянам, котрі не мають юридичної освіти, важко розібратися. Бюрократична система, що була сформована ще в часи СРСР, на жаль, дає свої відлуння і в сучасній Україні.
 
“Достатньою 2-3 законів, які б просто працювали” – додав правозахисник.
 
Експерти обговорили проблеми у нинішній системі охорони здоров’я та запропонували шляхи їх вирішення.
 

“Поки не буде відповідальності із самого верху, доки не буде свідомих громадян, які захочуть щось робити для держави” – припустив юрист ГО “Розвиток Громади” Ю. Татомир.