Українці спільно з поляками та литовцями створюють військову частину

Президент України підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини».

Угода передбачає створення спільної українсько-польсько-литовської військової частини, визначає її загальне призначення, принципи діяльності, порядок прийняття рішення, забезпечення безпеки та інші організаційні заходи, пов’язані з діяльністю бригади.
 
Ця бригада створюється з метою участі в міжнародних операціях, що проводяться на підставі мандату Ради Безпеки ООН і рішень уповноважених органів Литви, Польщі та України. Угода залишається відкритою для приєднання інших держав за загальним запрошенням сторін – роз’яснив юрист ГО “Розвиток Громади” Юрій Татомир.
 

Від України в спільну бригаду увійдуть бійці 80-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України. Українські, литовські та польські військові будуть разом навчатися, а пізніше брати участь в операціях.

Командування бригади розташовуватиметься в польському місті Люблін. На командування бригади поширюється законодавство Польщі, а також відповідні норми міжнародного права.

Фото ілюстративне: hzommersteinhof.livejournal.com