Львів’яни та луганчани самоорганізовуються

Вчора у Львові пройшов круглий стіл “Самооргарнізація громади в умовах АТО: досвід Луганської та Львівської областей”. Представники ГО “Розвиток Громади” взяли в ньому активну участь.

На круглому столі, що проходив у прес-клубі, були присутні представники громадських організацій із Заходу та Сходу України, а також посадові особи місцевих органів самоврядування. Обговорювали практику, перешкоди та виклики, які зустрічаються у діяльності самоорганізованих ініціатив Луганської та Львівської областей в умовах АТО.

Учасники круглого столу дійшли до висновку, що громада сьогодні пішла набагато далі від держави. Проте далеко не всі проблеми люди можуть вирішити самостійно. Їм потрібна постійна підтримка органів влади і лише тоді буде досягнутий успіх.

Проблеми переселенців – це проблеми всіх жителів України, адже, якщо вони не житимуть гідно, то змушені будуть порушувати закон. Ми повинні допомогти їм консолідуватися в інше середовище, в яке вимушено потрапити жителі східних областей.

“Такі круглі столи надзвичайно потрібні. Ми разом з жителями Луганщини обговорили наявні проблеми та зробили перший крок до їх вирішення. Нам потрібно допомогти переселенцям консолідуватися, бути дружніми, адже всі ми українці і прагнемо одного – мирного життя й процвітання в Україні”, – зазначив учасник громадської організації Олег Долінський.


Безперечним є той факт, що рівень українізації на Сході України досить низький і наше завдання зробити все, щоб виправити цю проблему. Організатори заходу запевнили, що такі заходи потрібні й відбуватимуться й надалі.