У Львові представили концепцію розвитку стадіону «Україна»

Вчора, 15 лютого, відбулось публічне представлення ДПТ у межах громадських слухань щодо розроблення детального плану території у районі вулиці Липової Алеї до межі парку «Снопківський», площею 13,5 га.

На представлення ДПТ, у тісну конференц-залу футбольного клубу, прийшло близько півсотні людей. Захід розпочався із відвертої брехні головного архітектора проекту Володимира Лавріна. Чоловік зазначив, що це просто представлення концепції, а громадські слухання відбудуться у березні, не зараз. Відтак лише тоді можуть прийматись зауваження громади Львова, що проживає поблизу стадіону.

Однак присутні на заході представники ГО «Розвиток Громади» одразу ж заперечили слова архітектора з вимогою не вводити людей в оману.

«Прошу представників міської ради вказати чітку інформацію та погодити її з ГАПом! Даний захід відбувається у межах громадських слухань. Саме зараз громада може подавати свої зауваження, стежити за проходження процедури, а не як було озвучено архітектором, бути лише спостерігачами. Ми працюємо в межах ст. 21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Зараз відбуваються саме громадські слухання. Категорично прошу не вводити нікого в оману!», - зазначив Володимир Беньо, голова громадської ради при ДАБІ України у Львівській області та представник ГО «Розвиток Громади».


Нагадаємо, згідно пояснювальної записки планується масштабна реконструкція стадіону «Україна» та ще двох об’єктів:

1) На ділянці площею 8,4 га передбачається реконструкція існуючого стадіону «Україна». За рахунок зменшення трибун з 28 до 15 тис місць та добудов планують, зокрема, облаштувати реабілітаційні центри, комерційні заклади харчування, офісні приміщення та два готелі, усе для потреб клубу. А ще передбачається будівництво підземної автостоянки (310 м/місць) та двох багаторівневих паркінгів (400 та 300 м/місць)
2) На ділянці площею 2,6 га (т.зв. «верхні» тренувальні поля) передбачено реконструкцію тренувальних полів з роздягалками для спортивної школи клубу та юнацьких команд. Окрім цього, для масового спорту передбачається розміщення міні–полів та тенісних кортів.
3) На ділянці площею 1,4 га (т.зв. «нижні» тренувальні поля) передбачено реконструкцію тренувальних полів для спортивної школи клубу.

Для такої реконструкції пропонується ділянку в межах парку «Снопківський» та існуючу автостоянку (0,9 га) закріпити за ФК «Карпати» та надати йому в користування 11,7476 га - в оренду, 1,475 га - в сервітутне використання.

Присутні на громадських слуханнях висловили наступні зауваження до детального плану:

1) ДПТ мав відображати зміни і реконструкцію стадіону Україна до межі парку «Снопківський». Однак, як вбачається з картографічних матеріалів, будівництво проводиться на території парку. А це порушення ЗУ "Про стратегічну екологічну оцінку", адже перед початком громслухань повинна бути розроблена СЕО (стратегічно екологічна оцінка). На представленні ДПТ головний архітектор проекту такої оцінки не надав. Також на необхідності проведення СЕО наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник, який також був присутній на представлені. Нагадаємо, з боку вул. Липової Алеї має відбутись вирубка дерев під паркінг. Це категорично не можна робити на об‘єктів природно заповідного фонду.
2) Будь-які інші об‘єкти будівництва, які описані в описовій частині поруч з тренувальними полями - недопустимі, адже це територія парку. Також є зауваження до площі цих тренувальних полів. В описовій частині ДПТ вона вдвічі більша ніж вже збудовані тренувальні поля.
3) Дорога, яку клуб будівництвом тренувальних полів знищив, а потім під тиском громади відновив, не відображена і не закріплена в документації.
4) Будь-які будівельні роботи, у межах парку, не допустимі. Будь-яке затвердження ПДТ, яке охоплює парк, можливе виключно після внесення меж в державний земельний кадастр.
5) Проведення реконструкції стадіону можливе виключно до межі парку.
6) Попросили внести уточнення у пояснювальну записку, де здійснено ряд неточностей. Земельна ділянка ТзОВ «Сувеніргал» площею 0,8 га з кадастровим номером 4610136600:07:007:0087 згідно Генплану Львова відноситься до земель автотранспортних підприємств. А цільове призначення ділянки не «3.14», а «2.10» (для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури). Інша земельна ділянка площею 0,2 га з кадастровим № 4610136900:07:007:0002 взагалі знаходиться в іншому районі міста Львова за адресою вул. Жемчужникова, 6. Відповідно, до території проектування немає жодного відношення . А вказана в пункті 4.1 (Існуючий стан) «Автостоянка» (земля в комунальній власності) з кадастровим № 4610136600:07:007:0077 знаходиться за межею опрацювання.

Архітектор та представники футбольного клубу «Карпати» погодились, що даний проект потребує доопрацювання та уточнення.

Пояснювальна записка та графічні матеріали за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1Rrx1L-XLe-4lv5m3iZFf6bxAVGpvoQbD

Замовник ДПТ – управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради
Платник – ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати»»
Рішення виконкому ЛМР від 02.06.2017р. №478 про розроблення ДПТ: https://goo.gl/VVod4i;

Нагадаємо, що місцеві мешканці можуть подавати свої пропозиції та зауваження по таким змінам ДПТ до 26 лютого 2019 року у відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» через Центри надання адміністративних послуг https://city-adm.lviv.ua/public-hearings/260897-0502-260219-hromadske-slukhannia-detalnoho-planu-terytorii-u-raioni-vul-lypovoi-alei-do-mezhi-parku-snopkivskyi