Виконком хоче легалізувати незаконне будівництво багатоповерхівки на місці паркінгу

Уже декілька років по вул. Під Голоском, 17 ТзВО «Омега-Львів» будує новий 9-поверховий будинок на ділянці, яка передбачена під «парковку». Відповідні містобудівні умови та обмеження, що фактично покривають це незаконне будівництво, видані міською владою з численними порушеннями державних будівельних норм. Та виявляється, навіть попри припис ДАБІ у Львівській області про зупинення дії цих «містобудівних», виконком ЛМР хоче узаконити це будівництво новими дозвільними документами.
 
Нагадаємо, у березні 2014 року департамент містобудування ЛМР видав забудовнику, ТзВО «Омега-Львів», містобудівні умови та обмеження на забудову земельної ділянки площею більше 0,2 га по вул. Під Голоском, 17 для будівництва багатоквартирного житлового будинку з прибудованими гаражами та гранично допустимою висотою 7 поверхів. Однак, землю в оренду місто передало забудовнику у 2010 році для обслуговування автостоянки, а не будівництва багатоповерхівки!Щоб легалізувати таке незаконне будівництво забудовник, запевняючи міських обранців, що усі квартири уже продані, у 2017 році отримує ухвалу депутатів ЛМР щодо зміни призначення земельної ділянки з земель промисловості, транспорту, оборони та іншого на землі житлової та громадської забудови, за функцією використання – землі комерції на землі житлової та громадської забудови. Після цього ТзВО «Омега-Львів» подає документи на отримання нових містобудівних умов та обмежень.
 
У свою чергу, громадська організація «Розвиток Громади» звернулась у Державну архітектурно-будівельну інспекцію у Львівській області щодо перевірки законності видачі таких містобудівних умов та обмежень. За результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, у березні 2018 року, було встановлено, що Департамент містобудування ЛМР видав «містобудівні» з численними порушеннями ДБНів. Відтак, 18 квітня 2018 року державною структурою видано припис забудовнику про усунення порушень вимог законодавства та прийнято рішення про зупинення дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки по вул. Під Голоском, 17.Разом з тим Ми надіслали звернення в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові щодо перевірки виконання будівельних робіт на цій земельній ділянці, адже дозвільні документи ТзВО «Омега-Львів» отримало на 7-поверхий будинок без мансарди, а по факту уже зведено 9-поверхівку з мансардним приміщенням на даху. Та нажаль, інспекторів ДАБІ м. Львова забудовник не допустив до об’єкту перевірки, на що було складено відповідний акт та вживатимуться держслужбовцями заходи щодо гарантування допуску до перевірки.Незважаючи на такі порушення у сфері містобудування, виконком міської ради ще у п’ятницю, 8 червня, мав розглядати питання «Про затвердження нових містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на зведення ТзОВ «Омега-Львів» житлового будинку з прибудованими гаражами на вул. Під Голоском, 17», що фактично легалізує незаконне будівництво багатоповерхівки на місці паркінгу та з невідомих причин питання було перенесено на наступне засідання, яке відбудеться у цю п’ятницю, 15 червня.
 
Варто також нагадати, не так давно, публічно, на камери, очільник міста Андрій Садовий, вимагав підготувати проект рішення про встановлення мораторію на зміну цільового призначення земель, які передбачені під «парковку» та на засіданні виконкому його затвердити. Проект документу вийшов настільки популістський, що на виконкомі його навіть не розглядали, а от спроби збільшення житлової забудови за рахунок земель дорожньої інфраструктури відбуваються й надалі!