Пляжний сезон в Ясниському кар’єрі відміняється через відсутність дороги

Сьогодні, активісти ГО «Розвиток Громади» звернулися до голови обласної державної адміністрації вжити невідкладних заходів щодо початку виконання Поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С142033 Лозино – Бірки, визначити чіткі терміни проведення даного ремонту та сприяти виділенню додаткових коштів для проведення якісних ремонтних робіт на всій протяжності дороги.  В підтримку звернення підкріплено сотні підписів мешканців довколишніх населених пунктів.

Більше 20 років дорога загального користування Лозино – Бірки, Яворівського району не знала ремонту. Мешканці б’ють на сполох, адже такий стан дорожнього покриття несе за собою небезпеку їхньому життю. До сіл відмовляються курсувати перевізники громадського транспорту, не можливе пересування і приватних авто.
        
До Громадської організації «Розвиток Громади» звернулися активні мешканці сіл Бірки, Лозино, Ясниська та довколишніх населених пунктів з проханням сприяти у якнайшвидшому вирішенні питання ремонту зазначеної дороги.

У 2017 році Службою автомобільних доріг у Львівській області проведено тендерну процедуру на «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С142033 Лозино – Бірки на ділянці км 0+000 – км 9+500, Яворівського району Львівської області». Переможцем торгів стало Приватне підприємство «Рома», сума контракту склала 48,1 млн. гривень. На жаль, попри повідомлення Львівської облдержадміністрації про початок у серпні ремонту дороги Лозино – Бірки, протягом 2017 року жодних ремонтних робіт так і не проводилось 


В обласному бюджеті на 2018 рік знову виділяють кошти на ремонт цієї ділянки, однак лише 15 млн. грн. Станом на початок травня жодних тендерних процедур ні обласною адміністрацією ні Службою автомобільних доріг не проведено. Відтак виникає досить висока ймовірність, що зазначені роботи й цьогоріч не відбудуться. Також, слід зазначити, що виділених коштів не вистачить на проведення повноцінного ремонту.

Роман Кокотайло, в.о. директора департаменту дорожнього господарства ЛОДА під час зустрічі зазначив, що візьме до уваги звернення мешканців. Також активісти отримали запевнення, що тендер Службою автомобільних доріг буде оголошено найближчим часом і вже в середині червня 2018 року розпочнуться ремонтні роботи на зазначеній ділянці дороги. На жаль, під час зустрічі ми не отримали конструктивної інформації щодо додаткового фінансування, необхідного для проведення повноцінного ремонту дороги Лозино-Бірки.


Відтак, в разі відсутності належної реакції на звернення громади, та не оголошення тендеру на ремонт дороги Лозино – Бірки, протягом найближчого часу, Громадська організація «Розвиток Громади» спільно з активними мешканцями сіл вживатиме більш дієвих та ефективних методів впливу на чиновників.