Львів’яни висловились щодо зведення житлово-офісного кварталу на території підприємства «Алмазінструмент»

Вчора, 17 квітня, завершилось громадське обговорення детального плану території у районі вул. Б. Хмельницького, вул. Волинської та вул. Промислової у район «Підзмаче».

На ділянці орієнтовною площею 19 га, куди входить територія колишнього ПАТ «Львівський завод штучних алмазів і алмазних інструментів» планується сформувати два квартали житлової та громадської забудови. Перший передбачатиме, збоку вул. Волинська та Промислова, зведення житлових будинків з вбудованими приміщеннями центру розвитку дитини, магазинами та амбулаторією сімейного лікаря. Другий - будівництво нової житлової забудови з боку вул. Механічна та Ратича. А ще на розі вулиць Хмельницького та Механічної зведуть торгово-розважальний центр, споруди адміністративного призначення, офіси, апарт-готель та підземні гаражі. Також на ділянці проектування відведено місце під можливу канатну дорогу до Високого замку. Забудовник - компанія "Ріел".

Присутніх на слуханнях місцевих мешканців найбільше цікавило питання технічного огляду їх помешкань. Люди не проти будівництва, але хочуть, у разі руйнації чи пошкодження від будівельних робіт, аби забудовник компенсував їм витрати на ремонт. Також мешканці запитали про нові паркомісця та кількість території, яку відведуть під зелену зону. Представник забудовника пообіцяв провести технічний огляд помешкань, зафіксувати технічний стан будинків та надати гарантійний лист, ще до затвердження ДПТ.

Оскільки частина території ДПТ входить в історичний ареал Львова, відтак представники ГО «Розвиток Громади» поцікавились, чи проводились консультації з історичним середовищем та експертами перед проектуванням. Представник компанії-забудовника запевнив, що проводили консультації з Міністерство культури України та мають історико-містобудівне обґрунтування. А на перших стадія будівництва проведуть археологічні дослідження на наявність археологічно-цінних шарів землі.

Нагадаємо, місцеві мешканці можуть ще подавати свої пропозиції та зауваження щодо розроблення цього ДПТ до 4 травня 2019 року у відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» через Центри надання адміністративних послуг.

Зауважимо, що у понеділок, 15 квітня, відбулось слухання щодо розробки детального плану прилеглої території, куди входить земельна ділянка колишнього Львівського дослідного нафтомаслозаводу, що на вул. Б. Хмельницького. Там планують збудувати низку житлових багатоповерхівок (висотністю 8-12 поверхів), офісні приміщення, приватну школу з прилеглим дитячим садком та 17-поверховий апартамент-готель.

Додамо, що у вівторок, 23 квітня, відбудуться громадські слухання щодо реконструкція вул. Б. Хмельницького та прилеглих доріг. Початок о 18.00, приміщення Фабрики повидла (м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 124).